Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bożydar Nosacz: Brać czy nie brać?

Zasada „jak dają to brać” nie zawsze jest bezpieczna - pisze Bożydar Nosacz w Złośliwym Komentarzu Tygodnia.

Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Raciborscy siatkarze amatorzy świętowali piękną rocznicę 25-lecia swojej ligi. Niestety, żaden przedstawiciel miejskich władz nie pojawił się na imprezie, żeby pogratulować siatkarzom. Dla jasności trzeba podkreślić, że były prezydent, a obecny radny Mirosław Lenk, występował w roli byłego zawodnika, a przewodniczący rady Marian Czerner zasiadł na trybunach jako zwykły kibic. Przynajmniej do czasu…

W zaistniałej sytuacji ligowcy, którzy chcieli podziękować Miastu za wsparcie, wyciągnęli przewodniczącego na boisko, choć ten próbował się opierać, może dlatego, że z siatkówką raczej nikt go nie kojarzy. W końcu dał się namówić, wyściskać i odebrał gratulacje. Właściwie to powinien już powoli przywykać do takich sytuacji, bo nie tak dawno przecież na zamku (też nie wiadomo czemu) odbierał rządową promesę na remont ul. Rybnickiej (później tłumaczył, że poszedł bo go zaprosili).

Ale z drugiej strony, przewodniczący mógł też mieć w pamięci, jak kiedyś prezydent Polowy, też znienacka, wręczył mu na sesji czek na… dług za śmieci. A ta niespodzianka akurat nie była zbyt przyjemna dla przewodniczącego. Więc to nie jest tak, że zasada „jak dają to brać” zawsze jest bezpieczna. Cóż, życie polityka jest pełne zasadzek.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Imapo (122.155. * .178) 12.05.2022 12:01

Raciborski Nikodem Dyzma