Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NOWE INFO Prezes SM Orłowiec odwołany. Lokatorzy teraz chcą odwołania rady [ZDJĘCIA]

Kolejny dzień pikiety mieszkańców w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach. Tym razem z lokatorami porozmawiał pełniący obowiązki prezesa Antoni Seidel, zapewniając, że szykuje się do rozmowy z prawnikiem na temat rozwiązania stosunku pracy z byłym prezesem. 

Prezes SM Orłowiec odwołany. Lokatorzy teraz chcą odwołania rady [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy zjawili się w piątek w siedzibie spółdzielni, aby wysłuchać przewodniczącego rady nadzorczej. fot. Z. Harazim

Prezes SM Orłowiec odwołany. Lokatorzy teraz chcą odwołania rady [ZDJĘCIA]

Odwołanie ze stanowiska Mariusza Ganity stało się faktem. W piątek 23 września Antoni Seidel podjął obowiązki prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec". Lokatorzy zapowiedzieli pojawienie się w budynki spółdzielni o godz. 9.00. Wtedy Antoni Seidel poinformował o odwołaniu prezesa przez radę nadzorczą. - Jednogłośnie został wprowadzony do porządku obrad punkt o odwołanie prezesa zarządu. Odbyło się głosowanie tajne i większością głosów (wymagane 3/4 głosów) prezes został odwołany. W następnym punkcie ktoś musiał zająć funkcję prezesa. Według statutu obowiązki prezesa może przejąć tylko ktoś z rady nadzorczej. Rada więc jednogłośnie wyznaczyła moją osobę do pełnienia obowiązków prezesa zarządu. Zobowiązałem się do przyjęcia tej funkcji - powiedział do zebranych mieszkańców  przewodniczący rady nadzorczej Antoni Seidel. Jak udało nam się ustalić, odwołanie prezesa nastąpiło 7 głosami za. Dwóch członków rady nadzorczej było przeciwnych. Uchwała ma zostać udostępniona na stronie internetowej spółdzielni. 

Rozmowy z prawnikami

Mieszkańcy dopytywali, czy po odwołaniu były prezes nadal jest pracownikiem spółdzielni. - Prezes jest odwołany. Teraz trzeba rozwiązać umowę o pracę. W tym celu spotykam się dzisiaj z prawnikiem - zapowiedział Antoni Seidel. Po rozmowach z prawnikami ma być znana także wysokość odprawy dla odwołanego prezesa. 

Dają ultimatum

Mieszkańcy pytali, kiedy planuje zwołać kolejne posiedzenie rady nadzorczej. Lokatorzy chcą odwołania rady w obecnym składzie. Stawiają radnym ultimatum kilku tygodni na dobrowolne zwołanie walnego zebrania członków. W przeciwnym razie lokatorzy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów na organizacją walnego zgromadzenia w celu odwołania rady. 

P.o. prezesa SM

24 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pytanie (89.64. * .79) 25.09.2022 20:07

Wyniki z pobrania krwi byłego prezesa napewno już są... pytałem w spółdzielni ale tam w ogóle nic nie wiedzą...sami nie wiedzą co robić...trzeba by zapytać policję albo prokuratora...

~Pytanie (89.64. * .79) 25.09.2022 20:03

Do elektryk _
zgłosileś o sprawie na policję.
Na pewno archiwizują ... zrób zdjęcia

~WKzOrłowca (89.64. * .211) 24.09.2022 22:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

elektryk 24.09.2022 18:12

My tu sobie weekendzik robimy, a w pewnej spółdzielni trwa zacieranie śladów. :)

~No_tak (89.64. * .79) 24.09.2022 11:39

A tak na odchodne panie Mariuszu G. Zapłaciłeś spółdzielni Orłowiec za wypożyczony namiot_zaplacileś za DJ z adm Rydułtowy i.t.d...a może Seidel spisał z tobą umowę _to tylko urywek działalności S.M.

~No_tak (89.64. * .79) 24.09.2022 11:33

Mariusz G. Odwołany ale został stosunek pracy _więc na śmietniki _zielony_kierownik adm Rydułtowy powinien tymczasowo zatrudnić a potem zwolnić dyscyplinarnie .

~pustyśmiech (178.36. * .125) 24.09.2022 11:04

Paniczne ratowanie wygodnych i sutych stołków. A naiwne lemingi pewnie przekonane, że tacy nitropędni, lokowani na eksponowanych stanowiskach, "swobodnie dysponujący" powierzanymi im aktywami, to nadzwyczaj rzadki wyjątek w naszych kurwidołkach?

~EwaM (46.204. * .118) 24.09.2022 10:23

Kubeł zimnej wody se wylejcie, bo czarno to widzę... przywódca manify zieje ogniem i nienawiścią... na tym nic dobrego nie zbuduje.
Nienawiść jest przeklenstwem..to tylko fałsz zło i zawiść.. i zawsze kończy się upadkiem

~Do_poniżej (46.134. * .246) 24.09.2022 10:09

Czyli oferujesz pracę dla Spółdzielni wg poprzednika?. no to gratuluję!
Obawiam się że długo nie pociągniesz. Nie pleć bzdur, nie zasmiecaj komentarzy

~No_tak (89.64. * .79) 24.09.2022 09:58

Do _Ccc@124_ cytat:
"Ciekawe jak bardzo zestresowani są pracownicy? Wszędzie podsłuchy, kamery. Protestującym zalecam dotarcie do załogi, większość z nich chce spokojnie pracować. Delikatnie postępujcie z pracownicami, one są naprawdę w nieciekawej sytuacji."
1. Delikatnie postępował Mariusz G. i to się chyba nie zmieni.

~SWD04335F (89.64. * .79) 24.09.2022 09:49

Do Arno78...jeżeli chodzi o prezesa to oczywiście że tak, mogę nawet robić to zdalnie. Były prezes też tak potrafił. Jego domeną to ping-pong, siłownia i coś tam jeszcze ale to się dopiero później wyjaśni.
Seidel z R.N. zatwierdzał uchwały pisane przez spokojnych i lojalnych pracowników S.M.
ktoś z członków to czytał?
Zresztą wiedza dwóch mecenasów doradców w S.M.jest do wykorzystania...tylko przez kogo ???
Narazie tyle...lojalni komentatorzy

~oczekujący (46.134. * .28) 24.09.2022 09:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To czas rozliczeń
Spokój pracowników trwał dosyć długo. Seidel powinien tworzyć spółdzielnię w Pszowie i Raciborzu.
Co do byłego prezesa to według statutu S.M. stosunek pracy zostaje. Zatrudnić Mariusza G. Do A.F. kierownika "partii zielonych" niech zbiera papierki i czyści śmietniki. To się należy jak psu micha.
Zygmunt to były aktywista w KC PZPR _

~Może_akurat (89.64. * .79) 24.09.2022 09:26

Co to za bajka o Alfonsie ??? Ktoś to czytał???

bogunbeata 24.09.2022 09:10

Żadne uczucie bardziej nie upadła człowieka niż Nienawiść!

~Arno78@ (87.207. * .126) 23.09.2022 21:40

Tak to prawda, A.Seidel jest właściwą osobą zarządzającą . To oaza spokoju i kompetencja ..dajcie im spokojnie pracować. Skończcie z tym hejtem i podszczuwaniem!
CZY wogóle ktoś z tych ujadaczy jest gotów przejąć odpowiedzialność za Spółdzielnię i skończyć w pierdlu?

~Spokojny (5.184. * .159) 23.09.2022 20:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Towarzysz Murański wypycha do przodu wrzeszczące baby, które nie bardzo wiedzą o co chodzi, ale krzyczą i robią szum. On za to stoi z tyłu i rechocze z nich, jakie one durne i robią za niego robotę. Pan Antoni Seidel to człowiek spokojny, pracowity i podjął misję uzdrowienia sytuacji w spółdzielni. Murański ciśnie do jego obalenia, do tej pory żal mu że nie może pić herbatki i kawki w spółdzielni jak w starych czasach, kiedy był w łaskach. On jest chory z nienawiści. Walczył z prezesem. Prezesa nie ma, walczy dalej chociaż sam jest beznadziejny. Dajmy działać p. Antoniemu, bo zna się na pracy i nie jest wściekły jak towarzysz Zygmunt. A wam, wrzeszczące baby, co towarzysz Zygmunt obiecał, że tak się wami wysługuje i robicie co wam każe?

~Ccc@1234 (31.0. * .137) 23.09.2022 17:08

Ciekawe jak bardzo zestresowani są pracownicy? Wszędzie podsłuchy, kamery. Protestującym zalecam dotarcie do załogi, większość z nich chce spokojnie pracować. Delikatnie postępujcie z pracownicami, one są naprawdę w nieciekawej sytuacji.

~oczekujący (46.134. * .75) 23.09.2022 14:13

Do RN_uchwaliliście statut wedle "prezesa"_prosze opublikować protokół z zarzutami został odwołany.

~Panie_Seidel (46.134. * .75) 23.09.2022 14:04

Art. 49. [Wybór i odwołanie członków zarządu; zarząd jednoosobowy]
§ 1.
Skład i liczbę członków zarządu określa statut. Statut może przewidywać zarząd jednoosobowy, którym jest prezes, i ustalać wymagania, jakie powinna spełniać osoba wchodząca w skład zarządu lub prezes w zarządzie jednoosobowym.
§ 2.
Członków zarządu, w tym prezesa i jego zastępców, wybiera i odwołuje, stosownie do postanowień statutu, rada lub walne zgromadzenie.
§ 3.
Spółdzielnie, których członkami są wyłącznie osoby prawne, wybierają zarząd spośród kandydatów będących osobami fizycznymi wskazanymi przez te osoby prawne. W spółdzielniach, w których członkami są osoby fizyczne i osoby prawne, członków zarządu wybiera się również spośród kandydatów wskazanych przez osoby prawne.
§ 4.
Walne zgromadzenie może odwołać tych członków zarządu, którym nie udzieliło absolutorium (art. 38 § 1 pkt 2), niezależnie od tego, który organ stosownie do postanowień statutu wybiera członków zarządu. W tym wypadku nie stosuje się przepisu art. 41 § 1.
§ 5.
Zarząd jednoosobowy nie może dokonywać czynności w sprawach wynikających ze stosunku członkostwa. Czynności takie są dokonywane przez radę nadzorczą, chyba że statut przewiduje właściwość walnego zgromadzenia.

~Członek@sm@orłowiec (89.25. * .82) 23.09.2022 14:00

Najlepszą odprawą dla tego delikwenta to kop w dupe.

~oczekujący (46.134. * .75) 23.09.2022 13:54

Odprawa??? Jaka odprawa??? Proszę opublikować protokół...

elektryk 23.09.2022 12:43

Zapytam nieśmiało, kto zasiada w radzie nadzorczej SM Orłowiec? Jakieś wybitne postacie, które nie umieją rozwiązać stosunku pracy z prezesem, który przepalił 3 bańki spółdzielców i spowodował wypadek po ścieżce białka.

~Dopowiedź (89.64. * .79) 23.09.2022 12:34

W przypadku odwołania członka zarządu uchwałą rady nadzorczej, rada nadzorcza posiada możliwość wypowiedzenia umowy o pracę zawartej przez spółkę z członkiem zarządu, jednakże wyłącznie, jeżeli te dwie czynności następują jednocześnie (tak m.in.: wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 kwietnia 1999 roku, I PKN 3/99, LEX nr ...

~Radca_prawny (89.64. * .79) 23.09.2022 12:27

Odwołanie z funkcji prezesa zarządu spółdzielni stanowi wystarczającą przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie umowy o pracę, którą z nim zawarto w związku z powierzeniem tej funkcji.


Wyrok SN z 7.6.2011 r., II PK 313/10


Przewodniczący Sędzia SN Jerzy Kuźniar, Sędziowie SN: Zbigniew Korzeniowski (sprawozdawca), Jolanta Strusińska-Żukowska.