Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki...

Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Inwestor i duże pieniądze. Rafako ma bardzo dobre wieści 

Póki co Rafako nie ujawnia nazwy potencjalnego inwestora oraz instytucji, która ma zapewnić finansowanie Rafako.

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

TOP 27 największych pracodawców powiatu wodzisławskiego. Kto jest w czołówce? 

Przedstawiamy ranking firmy powiatu wodziskiego. Bez niespodzianek - zestawienie otwierają dwie strony działające na naszym terenie, które krajowe ustalają prawie 6 tys. osób. Kto Przygotował miejsce na podium? Artykuł powstał we współpracy...

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u 

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

Dzikie Zbiory to Najlepszy Raciborski Biznesplan. Firma już istnieje i ma się dobrze. W jakiej branży działa? [ZDJĘCIA] 

Magdalena Kwiatkowska otrzymała główną nagrodę - 5000 zł - w konkursie na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Sprawdź, jakie jeszcze pomysły biznesowe dostały się do finału.

Rafako, JSW Koks. Kotły Elektrociepłowni Radlin przeszły próbę ciśnieniową 

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona przez RAFAKO S.A. próba ciśnieniowa kotłów dla nowobudowanej elektrociepłowni JSW KOKS S.A. w Koksowni Radlin. Próba ciśnieniowa to jeden z najważniejszych etapów realizacji inwestycji, potwierdzający wysoką jakość wykonanych prac montażowych.

Rafako otrzyma 100 milionów złotych na restrukturyzację 

Udzielenie pomocy było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej. Decyzja zapadła 10 sierpnia.

Franczyza – oferty na rok 2022. Czy warto stawiać na taki biznes? 

Nowi przedsiębiorcy mają obecnie możliwość skorzystania z przeróżnych modeli prowadzenia działalności – jednym z nich jest franczyza. Jak wygląda współpraca tego rodzaju?

Materiał zewnętrzny

Prezesi Rafako i Tauronu jednym głosem o mediacjach w sprawie Jaworzna 

Mediacje dotyczą nowego harmonogramu zakończenia okresu przejściowego, po którym blok energetyczny o mocy 910 MW w Jaworznie będzie pracował z maksymalną efektywnością.

Blok energetyczny za 6,5 mld zł tymczasowo nie działa. Prezes stracił stanowisko 

Odstawienie bloku trwa już kilka dni. Tauron nie planował tego wcześniej.

AKTUALIZACJA

Rafako i Tauron znowu będą mediować w sprawie Jaworzna. Są też wieści dotyczące projektu Wilno 

Epopeja związana z budową i uruchomieniem bloku energetycznego w Jaworznie nie może się skończyć. Tymczasem nadeszły wieści dotyczące sporu Rafako i Litwinów dotyczącego budowy elektrociepłowni w Wilnie. Sąd arbitrażowy stwierdził m.in. że Litwinom przysługuje prawo do kar umownych i odszkodowania.

Ciepło z "Chwałowic" wkrótce przestanie płynąć do Rybnika. Kto, czym i za ile ogrzeje mieszkańców? 

Należąca do PGG ciepłownia przestanie dostarczać ciepło z początkiem nowego roku. Zadanie przejmie "Termika", które inwestuje w kotłownie gazowe.

Najbogatszy Polak nie rezygnuje z planów inwestycji w Rafako. Podano nowy termin 

Wejście w życie umowy inwestycyjnej jest uzależnione od spełnienia warunków przez Rafako. Spółka z Raciborza miała na to czas do końca czerwca. Później termin przedłużono do 29 lipca. A teraz przesunięto go na 15 września.

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i jak wybrać najlepszy? 

Nagromadziło Ci się zbyt wiele zobowiązań finansowych? Masz problem ze spłatą wysokich rat, na dodatek w różnych bankach? Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny i na co zwrócić uwagę, przy jego wyborze.

Materiał zewnętrzny

Przygotuj się na jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. Startupovo już w październiku [ZAPOWIEDŹ] 

Targi biznesu, ekobazar, Konferencja Gospodarcza oraz spotkania Stowarzyszenia Gmin Górniczych - to wszystko na Startupovo, które odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Jesienią w Rybniku ruszą studia dla... menedżerów kopalń 

Oferta studiów podyplomowych na kierunku "menedżer produkcji" będzie skierowana do kadry zarządzającej - dozoru wyższego i kierownictwa kopalń.

Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Magazyn, do którego będą przychodziły paczki z całego świata. Budowa Panattoni w Gorzyczkach pnie się w górę 

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Mowa o budowane Centrum logistycznego Panattoni w Gorzyczkach.

Mieszkania inwestycyjne nad morzem - przegląd możliwości od Condo.pl 

Apartamenty nad morzem na sprzedaż, stanowią coraz bardziej popularne aktywa wśród inwestorów. Nie da się bowiem ukryć, że tego typu nieruchomości stanowią praktycznie pewną i zawsze stabilną stopę zysku. W dość niepewnych czasach, to właśnie mieszkania inwestycyjne nad morzem stały się bezpiecznym sposobem lokowania kapitału....

Materiał zewnętrzny

CRM – system, który wspomoże pracę z klientem 

Przedsiębiorstwom powinno zależeć na tym, by pracować jak najpłynniej, mieć łatwy dostęp do informacji, uporządkowany i upraszczający codzienne wykonywanie zadań. Elementem, który będzie bardzo pomocny w działaniach marketingowych oraz sprzedaży usług oraz produktów, będzie odpowiedni system CRM. Dzięki nim możemy monitorować...

Materiał zewnętrzny

Polski producent Wiedźmina i Cyberpunka w tarapatach? Jego akcje ostro spadają 

Spółka CD projekt pierwszego lipca 2022 firma obchodziła swoje 20 urodziny, ale mimo okrągłej rocznicy nie jest to dla niej najlepszy czas na świętowanie. Znany na całym świecie producent gier takich, jak Wiedźmin, czy Cyberpunk zalicza poważny spadek na giełdzie zaniżając tym samym Główny indeks WIG20.

Materiał zewnętrzny

Frankowiczu – pozwij bank – łatwiej wygrać nie będzie! 

Obecny kurs szwajcarskiej waluty jest najwyższy w historii. Na początku 2022 r. był dość wysoki głównie ze względu na rosnącą inflację w Polsce, ale kiedy wybuchła wojna Rosja - Ukraina, kurs poszybował o 20 groszy w ciągu nocy i wszystko wskazywało na to, że to nie koniec wzrostów.

Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej