Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Koniec romansu z miliarderem. Michał Sołowow na razie nie kupi RAFAKO 

1 grudnia 2022 roku zarząd RAFAKO S.A. poinformował, że do 30 listopada 2022 r. nie udało się spełnić warunków zawieszających wejście w życie umowy inwestorskiej oraz nie wyznaczono nowego terminu. Oznacza to skomplikowanie procesu pozyskania...

Blok za 6 miliardów złotych w Jaworznie znowu stoi. Rafako nie komentuje, a Tauron odpowiada wybiórczo 

Jednostka o mocy 910 MW nie produkuje prądu z powodu remontu awaryjnego związanego z odżużlaniem i odpopielaniem, a także naprawą urządzenia do odżużlania. Wstrzymanie pracy bloku nastąpiło w środę 12 października.

Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki...

Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Inwestor i duże pieniądze. Rafako ma bardzo dobre wieści 

Póki co Rafako nie ujawnia nazwy potencjalnego inwestora oraz instytucji, która ma zapewnić finansowanie Rafako.

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

TOP 27 największych pracodawców powiatu wodzisławskiego. Kto jest w czołówce? 

Przedstawiamy ranking firmy powiatu wodziskiego. Bez niespodzianek - zestawienie otwierają dwie strony działające na naszym terenie, które krajowe ustalają prawie 6 tys. osób. Kto Przygotował miejsce na podium? Artykuł powstał we współpracy...

Czy GAZ-SYSTEM przewróci RAFAKO? "Stawiają warunki nie do zaakceptowania" 

Należąca do Skarbu Państwa spółka GAZ-SYSTEM S.A. pozostaje w konflikcie z RAFAKO S.A., w którym stawką jest przetrwanie przedsiębiorstwa ze Śląska. RAFAKO to wciąż największy pracodawca w Raciborzu, zatrudniający ponad 800 pracowników.

Jak wyposażyć firmę w skuteczne narzędzia rozwoju? Spotkanie dla przedsiębiorców 

W Katowicach odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, podczas którego dowiedzą się, jak mogą rozwinąć swoje biznesy. Booster MŚP organizowany jest przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Co musi zawierać list przewozowy? 

Wiele osób dostaje paczki, na których muszą znaleźć się listy przewozowe. Warto dowiedzieć się, co powinien zawierać taki list, tym bardziej że jest on niezbędny, choćby w czasie dochodzenia roszczeń, a także po to, by paczka dotarła do adresata.

Materiał zewnętrzny

Marketing internetowy - jak zacząć się nim zajmować? 

Bez skutecznego marketingu trudno sobie dzisiaj wyobrazić działalność jakiejkolwiek firmy odnoszącej sukcesy. By wyróżnić się na tle konkurencji, trzeba podejmować właściwe decyzje przy planowaniu działań promocyjnych, rynków zbytu i docieraniu do klientów. Cyfryzacja niemal wszystkich dziedzin życia sprawiła, że na pierwszy plan...

Materiał zewnętrzny

Cięcie betonu zbrojonego to nie przelewki. Jaki sprzęt wybrać? 

Beton zbrojony i inne twarde materiały budowlane nie mogą być cięte za pomocą pilarek i innych zwykłych narzędzi. Do pracy z najbardziej wymagającymi materiałami zaprojektowane specjalne narzędzia, które usatysfakcjonują każdego profesjonalistę. Zobacz, jak wybrać najlepszy sprzęt do cięcia betonu!

Materiał zewnętrzny

W Koksowni Radlin trwa rozruch nowoczesnej instalacji KRAiC 

W Koksowni Radlin należącej do JSW KOKS S.A. zakończone zostały prace montażowe w ramach projektu inwestycyjnego pod nazwą "Instalacja KRAiC – budowa II ciągu wraz kolumną odkwaszająco-odpędową" i od 21 listopada br. trwa rozruch instalacji realizowanej w ramach umowy podpisanej w sierpniu 2020 r.

Koniec romansu z miliarderem. Michał Sołowow na razie nie kupi RAFAKO 

1 grudnia 2022 roku zarząd RAFAKO S.A. poinformował, że do 30 listopada 2022 r. nie udało się spełnić warunków zawieszających wejście w życie umowy inwestorskiej oraz nie wyznaczono nowego terminu. Oznacza to skomplikowanie procesu pozyskania inwestora dla RAFAKO.

W poniedziałek poznamy najlepszy raciborski biznesplan [ZAPOWIEDŹ] 

Zbliżą się wielki Finał Inkubatora Przedsiębiorczości, podczas którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia, o godzinie 18:00, w pub "Raciborska Piwnica".

Jastrzębska Spółka Węglowa po 9 miesiącach powiększa zysk netto do niemal 6,4 mld zł 

- Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki - przekazuje rzecznik JSW Tomasz Siemieniec.

Sanitarne czy biurowe? Jakie rodzaje kontenerów są najchętniej wyszukiwane w Katowicach? 

Technologia kontenerowa to innowacyjna usługa, która pozwala przedsiębiorstwom w całej Polsce, w tym w województwie śląskim rozwijać swój biznes i zagospodarować wolną przestrzeń do funkcji bez kosztownych i długoterminowych inwestycji. Jakie kontenery w Katowicach są najczęściej poszukiwane? Przekonajmy się.

Materiał zewnętrzny

Oszuści wyłudzają dane osobowe na PGG. Tak można stracić pieniądze, a o węglu zapomnieć  

Do PGG S.A. docierają fałszywe faktury od oszukanych klientów. Polska Grupa Górnicza S.A. ostrzega Klientów sklepu internetowego przed oszustwami w sieci.

Szukam uczciwego freelancera, czyli plusy i minusy pracy z freelancerami 

Polscy freelancerzy zadomowili się na dobre na rynku pracy. Wśród nich nie brakuje wysokiej klasy specjalistów oraz ekspertów z różnych branż: IT, marketingowej, consultingowej, tłumaczeniowej, a nawet architektonicznej. Gdzie znaleźć freelancerów chętnych do pracy? Jakie są plusy i minusy zatrudniania wolnych strzelców? Gdzie rozpocząć...

Materiał zewnętrzny

Rafako ma 40 mln zł zysku netto i... wiele powodów do obaw 

Mediacje z TAURONEM w sprawie Jaworzna tkwią w martwym punkcie od ponad dwóch miesięcy. Mało tego, Tauron Wytwarzanie wzywa RAFAKO do usunięcia wad w bloku 910 MW i twierdzi, że to właśnie z tego powodu blok dotychczas nie osiągnął parametrów technicznych zagwarantowanych w kontrakcie. To jednak nie wszystko.

RAFAMET pokazał gorsze wyniki finansowe niż rok temu 

Choć przychody grupy kapitałowej z Kuźni Raciborskiej w trzech kwartałach 2022 roku były wyższe niż rok temu, to jednak strata jest ponad dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Organizacja wigilii firmowej w biurze – skąd wziąć jedzenie? 

Okres świąteczny to czas spotkań, nie tylko tych w gronie rodzinnym. Każdego roku w grudniu przy wspólnym stole zasiadają także przedstawiciele różnych grup, w tym firm. Organizacja wigilii pracowniczej, która pozwoliłaby na wczucie się nastrój nadchodzących świąt, spędzenie czasu w przyjemnej atmosferze i przy smacznym jedzeniu,...

Materiał zewnętrzny

Rozpoczyna się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Co przygotował wodzisławski Cech Rzemieślników? 

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim przygotował szereg wydarzeń na obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, rozpoczynającego się dziś (18.11.), a kończącego w przyszły piątek (25.11.). 

Rząd może rozważyć pilne inwestycje w górnictwie. Jest wstępny plan 

Minister Michał Wójcik zwrócił się do Rady Ministrów o natychmiastowe przystąpienie do inwestycji w górnictwie węgla kamiennego. Wniosek poparł Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Działania te mają zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne Polski, zapewnić funkcjonowanie kopalni i pozyskiwanie taniego węgla.

Zobacz więcej