Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (412) Data wydania: 11.12.07

Superbabcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Leśniczówka w Wodzisławiu Śl. dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Grupa sześciolatków z Przedszkola nr 5 w Wodzisławiu

Kevin Zieliński
Babcia sprząta za mnie niekiedy. Też bawi się ze mną i coś słodkiego daje. Niekiedy dostaję od niej pieniążki jak chcę i już nic więcej. Ona ma czarne włosy i takie brązowe jasne też. Ładna jest i dużo pracuje, śmieje się też do mnie.   

Rafał Kula
Hela, to moja babcia. Kocham ją, bo zawsze jak do niej przychodzę, to ona mi coś daje. Jeszcze jak się witam to ją całuję. Zawsze jest bardzo fajnie razem być z babcią. Ona ma białe włosy i jeszcze takie kręcone włosy, nie ma okularów, ale dziadek ma okulary. On też jest fajny, bo się mną opiekuje. 

Oliwia Sabaj
Moja babcia ma na imię Jadzia. Kocham ją, bo jest kochana i mi pomaga we wszystkim, jak czegoś nie umiem, pomaga na przykład w sprzątaniu. Babcia też bawi się ze mną. Ma okulary i żółte włosy, jest duża i piecze ciasto. To jest superbabcia.

 

Sześciolatki z Przedszkola nr 4 w Wodzisławiu

Wojtek Weideman
Moja babcia ma na imię Ania. Ona daje mi ciastka i ją kocham za to. Jeszcze robi pyszne obiadki. Ma okulary i jasną fryzurę, często jedzie ze mną na wakacje. Pomagam jej szyć ubrania. Różne rzeczy powstają. Szyjemy też dla innych ludzi jak chcą. Moja babcia jest wesoła.

Oliwia Gunia
Danusia to imię mojej babci. Ona mieszka we Włoszech. Jest dla mnie dobra. Ona ma czarne włosy. Spotykamy się niezbyt często, ale i tak ją kocham. Byłam raz w tych Włoszech, fajnie tam jest. Bawiłyśmy się razem. Chciałabym do niej jeszcze pojechać. Na święta na pewno przyjedzie do nas.

Weronika Dąbrowa
Kocham babcię Irenkę za to co dla mnie robi i za miłość do mnie. Jej ulubiona rzecz to sadzenie kwiatków w lato. Ona była ze mną na plaży nad morzem. Zapytałam się czy pójdzie z nami na falę, bo ja byłam z kuzynami i ona poszła. Kąpałyśmy się i ona nas łapała, żeby woda słona nam do buzi nie wpadła.

 

Przedszkolaki z Przedszkola w Skrbeńsku

Mateusz Klyszcz
Kocham babcię za to, że robi mi pyszny rosołek i zupkę pomidorową. A ja pomagam jej zmywać czasem naczynia. Czasem podlewam jej też kwiaty, co bardzo lubię robić. Najbardziej jednak lubię nosić drzewo na ognisko i pomagać babci je rozpalać. Babcia bawi się ze mną, najczęściej w odbijanie piłki głową.

Paulina Sitek
Moja babcia Natalia mieszka razem ze mną i moimi rodzicami. Często się modli, pewnie też za mnie. Robi pyszne jedzenie, opiekuje się mną, kąpie mnie niekiedy. Ja za to jej pomagam sprzątać, odkurzać i ścierać kurze. Babcia często też się ze mną bawi, nawet czasem w piasku, chodzi też ze mną na huśtawki. Ja za to zrywam dla niej kwiatki w lecie. 

Zosia Mancewicz
Moją babcię Krysię lubię za to, że chodzi ze mną do sklepu i kupuje mi słodycze. Babcia robi też pyszne obiady, a najlepiej wychodzą jej kluski. Jak przychodzę do babci, to się ze mną bawi. Najczęściej gramy w różne gry – szczególnie lubię grać w domino. Babcia odprowadza mnie do przedszkola. No i kupuje mi prezenty. Ostatnio kupiła mi coś fajnego, ale już nie pamiętam co.

 

Grupa III „Gumisie” z Przedszkola w Turzy Śl.

Grzesiek Buczek
Moja babcia Zosia kupuje mi zawsze coś fajnego. Najczęściej są to lizaki. Jak mnie bierze do siebie, to wtedy mogę bawić się z jej pieskiem Puszkiem. Lubię wychodzić z nim na spacery. Aha babcia kupuje mi jeszcze serki jabłkowe i truskawkowe. A kiedyś kupiła mi też tira.

Julia Pełeszuk
Kocham moją babcię bo jak miałam dwa latka to pozwalała mi ze sobą spać. Potrafi gotować takie fajne pierniczki. No i babcia gra ze mną i moją siostrą w taką fajną grę planszową, która nazywa się... niech pomyślę. Już wiem „Człowieku nie irytuj się”. Babcia ma na imię ... zapomniałem

Piotr Skatulla
Babcia Władzia gotuje mi dobre obiady. A jak zabiera mnie na spacery to kupuje mi lody. Z babcią jeżdżę do cioci Basi, a tam mogę sobie pograć na komputerze w fajne gry. W ogóle to u babci jest fajnie, bo ma kózki i aż trzy pieski – Oskara, Reksia i dziewczynkę Sabę. Bardzo lubię te pieski.

 

Sześciolatki z Przedszkola nr 3 w Pszowie, filia w Krzyżkowicach

Julia Migacz
Babcia Jola jest miła i dobra. Zawsze w niedzielę zaprasza całą moja rodzinkę na obiad. Robi wtedy kluski śląskie i rolady. Ona bardzo się cieszy jak ją odwiedzamy. Zabiera mnie na różne wycieczki. Razem z nią i jej kolegą jeździmy do Parku Leśnych Niespodzianek. Bardzo ją kocham. To prawdziwa superbabcia.

Mateusz Paciok
Moja babcia ma na imię Jola i mieszka na Łanowej. Trzeba do niej jechać samochodem. Babcia jest wesoła, choć żartować to raczej nie lubi. Za to dziadek tak! Babcia jest kochana i dobra, ale nie chce się ze mną bawić. Jak przychodzi do nas, to da słodycze, potem z mamą porozmawia, a potem to już tylko gazety czyta.

Paulina Ogerman
Babcia Krysia mieszka razem ze mną. Chyba mnie kocha, bo kupuje mi różne rzeczy. Lubię z nią chodzić na spacer do lasu. Jak mamy nie ma w domu, to się mną opiekuje i troszczy się o mnie. Kiedy ma czas, to gra ze mną w karty.

 

Grupa Wesołe Morsy z Przedszkola nr 7 w Rydułtowach

Agata Malina
Na szczęście babcia mieszka blisko mnie. Do pracy już nie chodzi, bo zamknęli jej sklep. Lubię u niej zostawać na noc. Mogę wtedy długo siedzieć przed telewizorem i nikt na mnie nie krzyczy.

Klaudia Stabla
Babcia Ania mieszka w Radlinie. Jest miła i dobra. Rozpieszcza mnie bardzo, ale to chyba dlatego, że mnie kocha. Lubię z nią chodzić na spacery i na działkę. Pomagam jej sadzić kwiaty. To najlepsza babcia jaką znam.

Wiktoria Porembska
Babcia Marysia jest wysoka i ma krótkie blond włosy. Mieszka razem z nami. Babcia jeszcze pracuje. Ma pizzerię i restaurację, ale jest szefową to ma dla mnie dużo czasu. Nie wiem tylko, co ona tak naprawdę lubi robić.

 

Grupa przedszkolaków z „Zerówki” w SP w Krostoszowicach

Wiktoria Czaplak
Moja babcia jest już trochę starsza, ma siwe włosy, ale i tak jest kochana. Kupuje mi lalki Barbie i bawi się ze mną w dom. Ja za to pomagam jej gotować obiady. A babcia robi pyszne obiady. Najbardziej smakuje mi robiony przez nią pieczony kurczak i buraczki. Czasem babcia zabiera mnie na spacery do lasu, gdzie bawimy się liśćmi.

Marcin Rybica
Moja babcia ma na imię Marysia. Lubię ją za to, że bawi się ze mną w dom. Zabawa w dom polega na tym, że chodzi się na zakupy, sprząta się, robi się obiad i chodzi do sklepu, ale wszystko to robi się na niby. Czasem chodzę z babcią i jeszcze z dziadkiem na spacery, ale nie za długie, bo babcia chodzi z laską. Kocham babcię z to, że kupuje mi różne fajne książki i kolorowanki.

Dawid Tkocz
Babcia ma na imię Kornelia, ale ja od zawsze mówię na nią Kela. Kocham ją za to, że chodzi ze mną na spacery do lasu i zbiera ze mną grzyby. Często też jeżdżę do babci na wakacje. Bawię się z nią wtedy w rodzinę. Ostatnio kupiła mi auto, taką fajną wyścigową formułkę. Poza tym babcia jest fajna, bo ogląda ze mną bajki.