Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital w Raciborzu będzie zamykany na noc. Bo są goście, co nocują w holu, robią szkody i giną rzeczy

31.10.2023 00:00 red

Wejście główne do szpitala, to prowadzące także do poradni specjalistycznych, będzie nocą zamykane. – Założymy domofon, będziemy otwierać na wezwanie, potrzebującym pomocy – tłumaczył decyzję dyrektor szpitala Ryszard Rudnik, występując na forum komisji zdrowia w październiku.

Szef komisji Franciszek Marcol pytał jak działa niedawno oddany SOR, który ruszył 1 października. – Jest trochę problemów organizacyjnych, personel się dociera. Potrzebne jest przestawienie mentalne, co wymaga czasu i działania. My wyciągniemy wnioski, będzie spotkanie z personelem oddziałów i SOR-u. Bo są zgłaszane uwagi – zaznaczył dyrektor naczelny szpitala.

Pomoc tylko doraźna

Ryszard Rudnik dodał, że trzeba edukować społeczeństwo, że SOR to nie lekarz pierwszego kontaktu. Na nowy oddział mają trafiać tylko ludzie z zagrożeniem życia i zdrowia, a nie z problemem zdrowotnym, który mają od tygodnia lub nawet dłużej. – SOR służy do udzielania pomocy doraźnej, do zabezpieczenia pacjenta – podkreślił szef placówki.

SOR obsługuje nagłe wypadki, obok niego działa świąteczna i nocna pomoc lekarska, a izba przyjęć zniknęła. Funkcjonuje nadal izba przyjęć planowych również zlokalizowana przy SOR.

Dojście na SOR znajduje się od strony rampy dla ambulansów. – Kieruje się tak, jak kiedyś się trafiało na ambulatorium izby przyjęć – wyjaśniał dyrektor Rudnik.

Ginące rzeczy z holu

Czy były jakieś skargi? – dopytywał szef komisji Franciszek Marcol na posiedzeniu, które odbyło się nietypowo w Akademii Nauk Stosowanych.

Dyrektor naczelny Ryszard Rudnik podał, że większych uwag nie było, SOR jest odpowiednio oznakowany i jest do niego również wejście od strony szpitala przez przejście obok pediatrii. Jednak tamtędy będzie trudniej dostać się w nocnych godzinach.

– Będziemy to główne wejście zamykać, domofon założymy. Pojawia się szereg gości różnych, nocują, robią szkody, giną rzeczy – mówił dyrektor naczelny, przypominając na koniec, że w od 15.00 do 17.00 odbywają się odwiedziny.

(ma.w)

 • Numer: 44 (1643)
 • Data wydania: 31.10.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 42 (1641)
 • Data wydania: 17.10.23
 • Numer: 43 (1642)
 • Data wydania: 24.10.23
 • Numer: 44 (1643)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1644)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23