Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowemu zgłoszono, że szczury wielkości kota biegają po Mariańskiej

14.11.2023 00:00 red

– Wychodzą z kanalizacji. Czy to normalne? – pytała prezydenta Polowego mieszkanka na spotkaniu dzielnicowym w Strzesze. Siedzący obok starszy mężczyzna poradził: na szczury najlepszy jest pies; dobry pies i szczurów nie będzie.

To jedno ze zgłoszeń, które trafiło do prezydenckiego notatnika na spotkaniu z 7 listopada. Przekazała je raciborzanka mieszkająca nieopodal miejsca, gdzie obserwuje, jak grasują szczury. Twierdzi, że nieraz widziała, jak szczur przebiega przez ulicę. – Są duże, wielkości kota – oceniła.

Szczur wychodzi z rury

Włodarz miasta usłyszał, że przy Mariańskiej zapadają się studzienki kanalizacyjne, a rury kanalizacyjne popękały. Z relacji raciborzanki wynika, że z tych rur wychodzą szczury. W pobliżu jest posesja rolnika. – Zapach stamtąd jest jak to u rolnika, a te szczury tam uciekają przez ulicę. Nie wiem, jak to rozwiązać? Może rolnik deratyzację jakąś przeprowadzał? – zastanawiała się głośno kobieta zgłaszająca problem.

Uczestniczący w spotkaniu pracownik miejskich wodociągów zaznaczył, że to nie jest problem wyłącznie kanalizacji sanitarnej, tylko ludzie wrzucają do niej różne rzeczy.

Pies przegoni gryzonia

Dariusz Polowy podziękował raciborzance za zgłoszenie. – Takie sprawy trzeba podnosić, czasami wydają się trudne do podjęcia, ciągną się latami, ale próby trzeba podejmować. Przykładem jest brakująca kanalizacja przy ul. Hulczyńskiej, którą po latach, w końcu uda się przeprowadzić, a przynajmniej tak daleko jak teraz jeszcze nie było końca rozwiązania problemu – oznajmił prezydent.

Jeden ze starszych panów, którzy przyszli do Strzechy poradził zgłaszającej problem, by na szczury napuściła psa. – Jak jest dobry pies, to szczur nawet z kanału nie wyjdzie – zapewniał.

Prezydent podsumował temat słowami: nic nie deklaruję, ale zanotuję.

(ma.w)

 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 44 (1643)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1644)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1646)
 • Data wydania: 21.11.23
 • Numer: 48 (1647)
 • Data wydania: 28.11.23