Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przy markowickiej szkole otwarto Pracownię pod Chmurką

14.11.2023 00:00 red

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu Markowicach został laureatem pierwszej edycji konkursu na „Ekopracownię pod chmurką”. Konkurs organizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ekopracownia to nowoczesna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu z zakresu przyrody, biologii, ekologii, chemii czy geografii.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonał 7 listopada prezydent Raciborza Dariusz Polowy wraz z wiceszefem WFOŚ – Adamem Lewandowskim oraz dyrektor markowickiej placówki Jolantą Cyran.

Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 69 400 zł oraz środkom z budżetu miasta 17 600 zł, szkoła zyskała własne miejsce do prowadzenia zajęć plenerowych. W ramach pozyskanych środków zakupiono pomoce dydaktyczne: gry plenerowe, stacje meteorologiczne, fotościankę plenerową, ławostoły edukacyjne. Zrewitalizowano altanę, wyposażając ją w składane krzesła i stoły oraz tablicę. Uczniowie będą mogli korzystać z zestawów doświadczalnych badających jakość powietrza, gleby, wody, energii odnawialnej. Na terenie pracowni znajduje się hotel dla owadów i domki dla motyli. Przestrzeń wzbogacono w nowe nasadzenia i rośliny, a dla uczniów każdej klasy stworzono warzywniki. W celu utrzymania porządku i edukacji ekologicznej teren zyskał kompostownik, kosze do segregacji śmieci oraz zbiorniki na deszczówkę.

red

 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 44 (1643)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1644)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1646)
 • Data wydania: 21.11.23
 • Numer: 48 (1647)
 • Data wydania: 28.11.23