Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Motywem nowej Gwiazdki Serc będą teleturnieje

14.11.2023 00:00 red

8 grudnia w RCK raciborscy przedsiębiorcy, społecznicy, przedstawiciele lokalnego samorządu i instytucji, a także osoby znane ze swej aktywności publicznej wystąpią podczas Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”.

W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „XX randka z Gwiazdką”, bowiem będzie to już 20 edycja tego szczytnego wydarzenia. Jej organizatorem jest Raciborska Izba Gospodarcza przy współpracy z Raciborskim Centrum Kultury i Młodzieżowym Domu Kultury.

Wielu raciborzan z pewnością kojarzy „Gwiazdkę Serc” jako wydarzenie, które łączy świat biznesu, samorządu, kultury w ramach akcji charytatywnej na rzecz dzieci, potrzebujących wsparcia. Co roku wszystkie pozyskane z biletów – cegiełek fundusze są przekazywane na cele charytatywne. Dzięki nim zakupiono m.in. wyposażenie dla placówek opiekuńczych i wychowawczych, sprzęt rehabilitacyjny, sfinansowano posiłki, ufundowano stypendia, dofinansowano leczenie lub rehabilitację wielu dzieciom. I tym razem uczestnicy zaprezentują swoje ukryte talenty – wokalne, taneczne, aktorskie czy kabaretowe. Zaserwują nam wieczór pełen rozśmieszających skeczy, wzruszających wystąpień wokalnych i żywiołowych tańców. Motywem przewodnim będą znane i lubiane teleturnieje telewizyjne.

Koncert odbędzie się 8 grudnia, o 17.00 w RCK. Bilety – cegiełki do nabycia w siedzibie RIG, przy ul. Batorego 7, I p., w Cechu Rzemiosł przy ul. Kilińskiego 2, w Stacji Miejskiej Racibórz, Restauracji Kolorowa oraz w RCK.

Tegoroczna edycja jest szczególnie ważna, ponieważ powraca po przerwie spowodowanej pandemią. Organizatorzy mają nadzieję na liczny udział mieszkańców Raciborza oraz wszystkich tych, którym bliskie jest czynienie dobra na rzecz dzieci i szansy na ich lepszą przyszłość.

 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 44 (1643)
 • Data wydania: 31.10.23
 • Numer: 45 (1644)
 • Data wydania: 07.11.23
 • Numer: 46 (1645)
 • Data wydania: 14.11.23
 • Numer: 47 (1646)
 • Data wydania: 21.11.23
 • Numer: 48 (1647)
 • Data wydania: 28.11.23