Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

EKONOWINY: NFOŚiGW na projekty środowiskowe wyda prawie 16 mld zł

05.12.2023 00:00 red

W nadchodzącym coraz większym krokami roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje wydać na projekty środowiskowe ponad 15,8 mld zł. To ponad 1 mld zł więcej niż w roku obecnym. W przedstawionej kwocie na dotacje ma być przeznaczone ponad 11,7 mld zł.

Z informacji jakie Fundusz przekazał Polskiej Agencji Prasowej wynika, że w 2024 r. NFOŚiGW w ramach dotacji planuje przekazać beneficjentom ponad 11,7 mld zł. Na dofinansowanie przedsięwzięć o charakterze zwrotnym w formie pożyczek oraz inwestycji kapitałowych zaplanowano w przyszłym roku 4,1 mld zł, czyli o 600 mln zł mniej niż zakłada plan na 2023 rok.

Program „Czyste powietrze” priorytetowy

W 2024 roku głównym zadaniem realizowanym przez NFOŚiGW oraz lokalne wfośigw będzie finansowanie przedsięwzięć programu „Czyste powietrze”, w ramach którego zaplanowano wydać ponad 5,4 mld zł.

Fundusz wskazał również, że w związku z realizacją wieloletniego zobowiązania „OZE i efektywność energetyczna”, na inwestycje związane z podniesieniem efektywności energetycznej oraz produkcji energii z odnawialnych źródeł, w 2024 roku przeznaczonych zostanie około 3,3 mld zł.

1 mld na racjonalną gospodarkę odpadami

Ważnym elementem działalności Funduszu mają być inwestycje finansowane z tzw. Funduszu Modernizacyjnego wspierającego modernizację systemu energetycznego ze środków uzyskanych ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 z unijnej puli. Na te cele w przyszłym roku ma być przeznaczonych ponad 2,7 mld zł, z czego miliard zł ma być przekazany na realizację racjonalnej gospodarki odpadami.

Indywidualni beneficjenci w 2024 r. będą mogli liczyć też na wsparcie w takich programach jak: „Ciepłe mieszkanie”, „Moja woda”, „Mój elektryk”, „Mój prąd”. Na realizację wymienionych programów zaplanowano wydać w przyszłym roku ok. 1,2 mld zł.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 47 (1646)
 • Data wydania: 21.11.23
 • Numer: 48 (1647)
 • Data wydania: 28.11.23
 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
 • Numer: 50 (1649)
 • Data wydania: 12.12.23
 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23