Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Taniej za śmieci? Raczej nie w tej kadencji

19.12.2023 00:00 red.

Prezydent Raciborza po raz drugi podchodzi do próby przekonania rady miasta do obniżenia opłaty śmieciowej z 21 zł na 19,50 zł.

– Projekt jest z ubiegłego miesiąca, nic się nie zmieniło od tamtej pory, bez zmian w treści. Dalej mamy nadwyżkę w systemie. Były uwagi, że za mało analiz, a za dużo wątpliwości. Proszę o podjęcie niniejszej uchwały, bo Miasto nie może zarabiać na systemie gospodarowanie odpadami jeśli w ciągu roku powstała nadwyżka. Należy ją zwrócić mieszkańcom – przekazał na posiedzeniu komisji gospodarki Dominik Konieczny drugi zastępca Dariusza Polowego. – Proszę nie mówić, że to za mało, bo to ma znaczenie, nawet 50 groszy. Dlatego, że w ogóle nie można na tym zarabiać – argumentował przed sesją D. Konieczny. Nie było odpowiedzi ze strony opozycyjnych rajców. Pytaliśmy Mirosława Lenka dlaczego? Ten odparł, że swoje racje wspólnie z Marianem Czernerem przedstawił na niedawnej konferencji prasowej. Radni mówili wtedy, że wpierw należy posprzątać miasto, a później myśleć o obniżce. W dodatku należy poznać więcej danych na temat systemu, co będzie możliwe dopiero wiosną. Opozycja nie zamierza też wspierać programu wyborczego Polowego, w którym ten zawarł obniżkę opłat za usługi komunalne. Obecne działanie traktuje jako elementy kampanii w wyborach samorządowych 2024. Prezydent z zastępcami nazwali radnych oficjalnie „hamulcowymi”. Włodarz mówił, że nie może pojąć, że ci nie chcą ulżyć w opłatach raciborzanom. Podczas cyklu 12. dzielnicowych spotkań wszędzie informował, że planuje obniżenie opłaty śmieciowej.

(ma.w)

 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
 • Numer: 50 (1649)
 • Data wydania: 12.12.23
 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
 • Numer: 1 (1652)
 • Data wydania: 02.01.24
 • Numer: 2 (1653)
 • Data wydania: 09.01.24