Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na Gamowskiej jest wielu pacjentów zakażonych COVID-em. Wstrzymano odwiedziny chorych

19.12.2023 00:00 red.

Tylko w wyjątkowych sytuacjach w raciborskim szpitalu można spotkać się z chorym członkiem rodziny. – Na wielu oddziałach mamy zakażonych, zaobserwowaliśmy szczyt zachorowalności i nie chcemy sobie zamknąć całego szpitala z tego powodu – tłumaczy blokadę odwiedzin dyrektor Ryszard Rudnik.

Od piątku 8 grudnia nie sposób wejść na oddziały szpitalne w charakterze odwiedzającego. – Jest u nas teraz wielu pacjentów zakażonych COVID-19, których leczymy też na inne schorzenia. Musimy ich izolować od innych, żeby nie zablokować sobie szpitala – wyjaśnia decyzję dyrektor naczelny szpitala rejonowego Ryszard Rudnik.

Podkreśla, że źródłem rozprzestrzeniania się zakażenia są ludzie, a im więcej osób się pojawia na Gamowskiej, tym ryzyko jest większe.

– Wprowadziliśmy tę blokadę w trosce o pacjentów. Te ograniczenia potrwają jakiś okres – powiedział mediom R. Rudnik.

Ogniska COVID-19 pojawiły się na kilku oddziałach. W szpitalu raportują o tym w Sanepidzie. – Jak się sytuacja troszkę wyciszy, to odblokujemy odwiedziny. Okres hospitalizacji jest u nas na tyle krótki, że zakaz odwiedzin nie jest tak uciążliwy – uważa dyrektor.

W wyjątkowych okolicznościach kierownik oddziału może zezwolić na spotkanie chorego z rodziną. – Są osoby w stanach terminalnych, inne przypadki, gdy udostępniamy taki kontakt, ale z odpowiednim zabezpieczeniem – zastrzega Rudnik.

Jak długo potrwa zakaz odwiedzin? – Trudno powiedzieć. Mam nadzieję, że to się wyciszy w miarę szybko. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Oczywiście nie będzie tak, że nagle znikną wszyscy zakażeni, ale ostatnio był zauważalny szczyt zachorowań, więc zareagowaliśmy. Dodatkowo mamy okres grypowy – podsumował Ryszard Rudnik.

(ma.w)

 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
 • Numer: 50 (1649)
 • Data wydania: 12.12.23
 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
 • Numer: 1 (1652)
 • Data wydania: 02.01.24
 • Numer: 2 (1653)
 • Data wydania: 09.01.24