Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radosne przygotowania do świąt

19.12.2023 00:00 red.

Śmiechu i zabawy było co nie miara, bowiem do Bojanowa (gm. Krzanowice) zawitał św. Mikołaj. Stał się on największą atrakcją, podczas kiermaszu parafialnego, zorganizowanego przez Radę Parafialną z pomocą mieszkańców.

W sobotę 9 grudnia dzieci i ich rodziny zawitały na salę do Bojanowa w oczekiwaniu na niezwykłego gościa.

Na rozpoczęciu festynu, najpierw głos zabrał ks. proboszcz Jan Szymańczuk, który podziękował Radzie Parafialnej, a także wszystkim chętnym mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za przybycie na kiermasz. Bowiem podczas festynu można było nabyć ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe, wieńce i stroiki, a także zaopatrzyć się w ciasteczka świąteczne, makaron i moczkę. W bufecie dostępne były ciasta, gorące napoje, frytki, langosze i bogracz. A wszystko to przygotowane przez mieszkańców Bojanowa.

Po wystąpieniu księdza, na scenie zaprezentowały się bojanowskie przedszkolaki pod wodzą Joanny Krupy. Później muzyczne talenty zaprezentowały Natalia i Kinga Zacharzowskie oraz Julia Płotek. Następnie Aurelia Trojańska zabawiała dzieci i dorosłych grą na akordeonie i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Gdy w końcu przybył Święty Mikołaj, dzieci powitały go bardzo radośnie. Każdy z młodszych uczestników mógł zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk Mikołajowi. Później Mikołaj wraz z sołtysem Aleksandrem Reiskym rozdali nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie na „zaprojektowanie nowej czapki Św. Mikołaja”.

W przerwie, na scenie zaprezentowała się utalentowana Marta Bedrunka, która przepięknie zagrała na skrzypcach. Zwieńczeniem tego wieczoru było rozdanie przez Mikołaja i jego pomocników, prezentów wszystkim dzieciom.

(EP)

 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
 • Numer: 50 (1649)
 • Data wydania: 12.12.23
 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
 • Numer: 1 (1652)
 • Data wydania: 02.01.24
 • Numer: 2 (1653)
 • Data wydania: 09.01.24