Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powrót tradycji po trzech latach. Świąteczne spotkanie seniorów z Kornowaca

19.12.2023 00:00 red.

Seniorzy z gminy Kornowac uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez lokalny urząd. Ta piękna tradycja, mająca swój początek w 2004 roku dzięki inicjatywie Katarzyny Buczek, ówczesnej kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu, jest teraz kontynuowana pod pieczą Magdaleny Rasimowicz, obecnej kierowniczki.

Przez ostatnie kilkanaście lat w gminie Kornowac regularnie organizowane są świąteczne spotkania dedykowane seniorom, którzy przekroczyli 75. rok życia. Jedynie pandemia koronawirusa na trzy lata przerwała tę inicjatywę, ale w zamian seniorzy otrzymywali świąteczne paczki. Tegoroczne spotkanie, po trzyletniej przerwie, miało miejsce w piątek, 15 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobyli. Atmosfera była nasycona występami utalentowanych uczniów miejscowej szkoły.

– Cieszę się, że możemy spotkać się przy wigilijnym stole, który jest symbolem jedności. To najlepsze miejsce, przy którym możemy państwa ugościć – mówiła do seniorów kierownik Magdalena Rasimowicz. Wójt Kornowaca, Grzegorz Niestrój, wyraził swoją niezmierną radość z możliwości spotkania się z mieszkańcami w ten wyjątkowy świąteczny czas. – Bo przecież Święta Bożego Narodzenia to czas radości, wzruszeń i refleksji dla nas wszystkich – dodał. Życzenia po śląsku złożył z kolei przewodniczący Rady Gminy Kornowac Marian Zimermann. Natomiast modlitwę odmówił proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kobyli, ks. Tadeusz Szamara.

Uroczystość, w której seniorzy dzielili się opłatkiem, delektując się jednocześnie wigilijnym posiłkiem, była zarówno piękna, jak i wzruszająca. Wydarzenie to, które odbyło się w podniosłej i przyjacielskiej atmosferze, stanowiło doskonałą okazję do rozmów i wspomnień, pozostawiając trwałe i ciepłe wrażenia.

(mad)

 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
Czytaj e-gazetę

Archiwum

 • Numer: 49 (1648)
 • Data wydania: 05.12.23
 • Numer: 50 (1649)
 • Data wydania: 12.12.23
 • Numer: 51/52 (1650/1651)
 • Data wydania: 19.12.23
 • Numer: 1 (1652)
 • Data wydania: 02.01.24
 • Numer: 2 (1653)
 • Data wydania: 09.01.24