Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szymon Szrot zapowiedział, że pozwie posłankę Lenartowicz. Michał Woś nazwał jej kontrolę kabaretem

16.04.2024 00:00 red

Poseł Suwerennej Polski i były dyrektor jego biura poselskiego odnieśli się do wystąpienia posłanki Gabrieli Lenartowicz na konferencji w Zagrodzie Żubrów. Szrot chce dochodzić swoich racji w tym sporze na drodze sądowej – już po wyborach.

Przypomnijmy, że posłanka Koalicji Obywatelskiej przedstawiła mediom wyniki swojej kontroli wydatków na działającą w Brzeziu Zagrodę Żubrów. Gabriela Lenartowicz zbadała nakłady na budowę obiektów w lesie między Raciborzem a Kornowacem; na działania promocyjne w okresie kampanii parlamentarnej, a także zatrudnienie w Zagrodzie dyrektora biura poselskiego Michała Wosia – Szymona Szrota, który nie jest leśnikiem. Zwróciła uwagę na wysokie wydatki ze środków publicznych na powyższe cele.

Woś nazwał wystąpienie pani poseł kabaretem. – Lokalna posłanka pół roku od rządów uśmiechniętej koalicji, odkryła, że były w regionie pikniki służb mundurowych i kilkanaście tysięcy ludzi w nich uczestniczyło. Odkryła także to, że był konkurs na stanowisko kierownika i wyremontowano drogi powiatowe. Tu przyznam, że zaskoczyły mnie słowa towarzyszącego jej radnego, który dopatruje się tu pewnego układu, wsypał tu starostę, on wysyłał wnioski, podpisywał umowę, współczuję takich spostrzeżeń – mówił Woś.

Obiecał, że za 4 lata porówna, co pani poseł udało się zrobić, ile inwestycji ile milionów spłynęło do Raciborza. – Niech pani Gabrysia weźmie się do roboty – apelował i wymienił: nowy most na kanale Ulgi, Regionalną Drogę Racibórz-Pszczyna, obwodnicę – cały ring i remont mostu na Piaskowej. – Niech pani poseł te pieniądze przywiezie, a nie tylko odwiedza dożynki. Mam pokazać listę, gdzie pani poseł bywała? Ile kołocza zjadła? – kpił rankiem 5 kwietnia M. Woś.

Szymon Szrot oznajmił, że poziom żenady przeszedł wszelkie normy. – Nie chodzi o to że naruszono moje dobre imię, ale że rzekomo tajny był konkurs na stanowisko kierownicze? Tam 4 osoby wystartowały, takie opinie to manipulacje! Że ja nie mając wykształcenia leśnego dostałem tę posadę? A czy dyrektor szpitala jest lekarzem, a czy dyrektor Zamku jest historykiem? Nie! Nie kandydowałem do funkcji leśniczego. Ja zostałem koordynatorem zespołu pracowniczego Zagrody Żubrów. Mam wykształcenie menadżerskie, mam kompetencje. Proszę spodziewać się pozwu, nie zostawię tego, w trybie wyborczym nie zdążyłbym, więc zaczekam – mówił Szrot.

Dodał, że z Zagrody Żubrów odszedł na mocy porozumienia stron. – Zmieniła się dyrekcja, zmieniła się wizja współpracy. Widziałem, że pola do współpracy nie ma. Ja zrezygnowałem. Nie było żadnego zmuszania mnie do rezygnacji. Nie było polityki, była rozbieżność wizji zarządzania – ocenił S. Szrot.

Posłanka Lenartowicz przesłała Nowinom swoje oświadczenie – komentarz do wystąpienia M. Wosia i S. Szrota. – Zarzucili mi brak zabiegów o inwestycje na rzecz Raciborza i powiatu – napisała pani poseł. Przypomniała część swej aktywności, gdy pełniła funkcje publiczne. Podała przykładowe inwestycje, do których się przyczyniłam bądź inicjując je, opracowując projekty i pisząc aplikację o finansowanie lub podejmowała decyzje w tej sprawie w ramach kompetencji w wynikających z pełnionych funkcji (m.in. wicemarszałek i wicewojewoda). Na liście znalazły się np. przebicie ul. Pocztowej, przebudowa targowiska miejskiego, remont budynku naprzeciw urzędu miasta, renowacja

Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, odbudowa Zamku Piastowskiego, utworzenie Centrum kulturalno-społecznego w Pietrowicach Wielkich, oczyszczalnia ścieków w Kuźni Raciborskiej, kanalizacja Krzanowic, remont Raciborskiego Centrum Kultury, budowa Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna, budowa Zbiornik Racibórz Dolny czy zbiorniki przeciwpowodziowe na Białej Wodzie w Krzanowicach.

(ma.w)

  • Numer: 16 (1667)
  • Data wydania: 16.04.24
Czytaj e-gazetę

Archiwum

  • Numer: 14 (1665)
  • Data wydania: 02.04.24
  • Numer: 15 (1666)
  • Data wydania: 09.04.24
  • Numer: 16 (1667)
  • Data wydania: 16.04.24
  • Numer: 17 (1668)
  • Data wydania: 23.04.24
  • Numer: 18 (1669)
  • Data wydania: 30.04.24