Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
DZIECI TEŻ MAJĄ SUPERMOCE - czerwcowa akcja w kinach Helios! 

„Ależ on był super! Też bym tak chciał” – to częsty komentarz najmłodszych widzów tuż po wyjściu z kinowej sali. Filmowi Superbohaterowie wprowadzają dzieci w magiczny świat, przenosząc je w krainę marzeń. Czarują, ratują, udzielają...

Filmowy Dzień Dziecka w kinach Helios! 

Sieć kin Helios zaprasza najmłodszych widzów na wyjątkowe seanse filmowe z atrakcjami. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka w dniach 28-29 maja i 1 czerwca na dzieci czekać będą niepowtarzalne wrażenia w ramach pełnego konkursów, nowości...

Helios zaprasza na wielki finał Ligi Mistrzów UEFA! 

Wielkie, sportowe emocje na najwyższym poziomie powracają do kin! Kolejny sezon Ligi Mistrzów UEFA dobiega końca. Jak w dobrym kinie… nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji, walki do końca, mocnych charakterów. Wciąż nie znamy odpowiedzi...

Heliosowe uniwersum nadciąga! 

W najbliższych dniach na wielkich ekranach sieci kin Helios będzie wesoło, ale też refleksyjnie. Będzie realistycznie, czasami biograficznie, muzycznie, ale też w wersji fantasy. Aktualny repertuar w heliosowym wydaniu to wręcz multiwersum!...

Sieć kin Helios murem za Ukrainą! 

Мережа кінотеатрів «Helios» - стоїмо разом з Україною

„Między gwiazdy” – sieć kin Helios prezentuje koncert wybitnej skrzypaczki! 

W środę, 25 maja widzowie wybranych kin Helios będą mogli podziwiać wyjątkowy koncert jednej z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata - Anne-Sophie Mutter. W salach rozbrzmiewać będzie genialna muzyka z filmów takich jak „Gwiezdne...

Trzynastego wszystko zdarzyć się może… Szczególnie w kinie! 

Trzynastego nie smucą mnie łzy, trzynastego piękniejsze mam sny. Katarzyna Sobczyk z pewnością uśmiechnęłaby się na widok podśpiewujących kinomanów. A powodów do radości jest wiele. Przynajmniej tyle, ile świetnych tytułów w repertuarze sieci kin Helios.

„Miłość i blogerzy” - Helios zaprasza na wyjątkowe pokazy filmu. Kup bilet i wesprzyj polskie działania pomocowe dla Ukrainy! 

„Любов і блогери” – Helios запрошує на виняткові покази фільму. Придбай квиток і допоможи Україні разом з Польщею!

Helios zaprasza na seanse filmu „Fucking Bornholm” 

Kemping, majówka i… kryzys – film „Fucking Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak to tragikomiczny portret czterdziestolatków i pełna ironii opowieść o uwalnianiu się od oczekiwań innych. Sieć kin Helios zaprasza na premierowe pokazy...

Podwójny Maraton Strachu w kinach Helios! 

Helios zaprasza fanów mocnych filmowych wrażeń na jedyny w swoim rodzaju podwójny maraton. W piątek, 13 maja na ekranach wszystkich kin sieci zagoszczą aż dwa zestawy najbardziej mrożących krew w żyłach horrorów. Zapowiada się wyjątkowa,...

Młodzieżowa Szkoła Tenisa w Raciborzu obchodzi 30 -lecie. Trwają też zapisy na nowy sezon!  

W 2022 r. trener Mieczysław Swadźba – założyciel Młodzieżowej Szkoły Tenisa w Raciborzu planuje organizację dwóch turniejów tenisowych tzn. Mistrzostw Raciborza dziewcząt i chłopców do 14 lat oraz o Puchar Prezydenta Raciborza. W maju Szkoła organizuje również nabór dzieci (od 7 lat) i młodzieży do grupy początkującej i zaawansowanej....

Tekst sponsorowany

Żelazny Szlak Rowerowy do remontu. Ruszyły prace 

W związku z niesłabnącą popularnością Żelaznego Szlaku Rowerowego jego nawierzchnia podlega zużyciu. Stąd konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych.

Przegapiłeś nabór na Hellera? Trwa nabór na Sztolniowej 

TBS w Rybniku ogłosił nabór wniosków o najem mieszkań na ul. Sztolniowej w Boguszowicach.

Magistrat będzie konsultował z mieszkańcami powstanie CAL-u w Zamysłowie 

Już we wtorek 31 maja zaplanowano specjalne konsultacje do mieszkańców dotyczące powstania Centrum Aktywności Loklanych w dzielnicy Zamysłów.

Jastrzębie znów powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 

Jastrzębianie kochają rowery, o czym świadczą nie tylko wyśrubowane statystyki Systemu Rowerów Miejskich „JASkółka”, ale i popularność Żelaznego Szlaku Rowerowego. Jak co roku mieszkańcy wspólnie biorą udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce i regionie Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Jastrzębie, Żory. Sprawdź najnowsze dane (24.05.2022) 

Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce i powiatach: raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.

Solidny zawód to przyszłość  

Poznaj atuty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu.

Budowlanka – Gastronomik CENTRUM Twoich pasji 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to szkoła z prawie 80–letnią tradycją kształcenia w zawodach dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zabytkowe budynki mieszczą w sobie nowoczesną szkołę, w której uczniowie stają się profesjonalistami.http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/

Ekonomik - Klucz do sukcesu  

Co dziś trzeba wiedzieć o świecie, żeby sobie dobrze radzić? To proste! Liczy się wiedza praktyczna, jak chociażby: na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu, jak samodzielnie rozliczyć swój PIT, jak się zaprezentować na rozmowie o pracę lub założyć własną firmę? Gdzie się tego można nauczyć? Tylko w Ekonomiku. Wybór tej szkoły...

Oszukali go na 500 000 euro. Nowiny Raciborskie piszą o przypadku z gminy Rudnik 

Mieszkaniec gminy, doświadczony przedsiębiorca zamówił w Niemczech, Włoszech i Polsce ciągniki rolnicze. Opłacił faktury przez internet. Wkrótce okazało się, że nie zauważył drobnych różnic w dokumentach, a pieniądze przejęli oszuści. - Zawsze wydawało mi się, że jestem taki uważny. Naczytałem się o oszustwach, ale nie spodziewałem...

Nowiny w Vanessie: tygodniowy przegląd prasy 

W każdy wtorkowy poranek, tuż po godz. 7.00 Mariusz Weidner odwiedza studio radia Vanessa FM. Wspólnie z prezenterem przeglądają najnowsze wydania tygodników Nowiny Raciborskie i Nowiny Wodzisławskie.

Nowiny Wodzisławskie o sporze w kwestii remontu Głożyńskiej 

Po raz kolejny mieszkańcy ul. Głożyńskiej spotkali się z władzami miasta Radlina oraz przedstawicielami powiatu w sprawie kontrowersyjnego projektu remontu ul. Głożyńskiej. Tym razem jednak było znacznie spokojniej, a wszyscy zgodzili się, że spotkania trzeba kontynuować indywidualnie. Czy to koniec wojny głożyńsko-głożyńskiej?

II LO w Raciborzu – szkoła, którą uczniowie...  

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3 w Raciborzu to szkoła, której absolwenci od lat osiągają najwyższą zdawalność matur w regionie raciborskim, oferując dostosowaną co roku, zgodnie z potrzebami kandydatów, ofertę edukacyjną.

Festynowy zawrót głowy. Sprawdź, co będzie się działo w Jastrzębiu 

Pierwsze dni czerwca to tradycyjnie czas festynów i pikników dla najmłodszych. Bogatą ofertę z tej okazji przygotowały również jastrzębskie osiedla i sołectwa.

ZSO nr 1 stawia na wszechstronny rozwój młodego człowieka  

Szkoła przy ulicy Jana Kasprowicza 11 w Raciborzu, zwana potocznie „Kasprowiczem” lub „Pierwszym LO”, to także od dekady placówka kształcąca młodzież w zawodzie plastyka. ZSO nr 1 wyróżnia się prężną działalnością na arenie międzynarodowej. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że jest to szkoła europejska, a wszystko...

Ratował górników na KWK Pniówek. Teraz sam potrzebuje pomocy 

20 kwietnia Dawid Barcik uległ wypadkowi podczas interwencji ratowniczej w kopalni KWK Pniówek w Pawłowicach. W tych dramatycznych okolicznościach stracił lewą nogę na wysokości uda.

Darmowe szkolenie kajakowe na Śmieszku. Kto może skorzystać?  

W pierwszy weekend czerwca ukraińskie rodziny przebywające w Żorach oraz polskie rodziny goszczące uchodźców z Ukrainy będą mogły bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu kajakowym na żorskim Śmieszku.

Zobacz więcej