Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Dramatyczne skutki zaniedbania. Na kobietę przewrócił się słup. Prokuratura nie ma wątpliwości, kto zawinił  

Życie młodej kobiety w jednej chwili zmieniło się na zawsze. 7 lipca 2021 roku na idącą chodnikiem 22-latkę runął słup, po tym jak jadący ulicą Narutowicza samochód zahaczył o kable telekomunikacyjne. W wyniku poważnych obrażeń, jakie...

MSWiA: 3 czynniki, które sprawiają, że sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nam nie zagraża 

Prowadzona na terenie całego kraju dystrybucja tabletek z jodkiem potasu wywołała lawinę pytań o bezpieczeństwo. Powodem działań podjętych przez MSWiA są walki toczone w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Ministerstwo zorganizowało...

Kino Kobiet prezentuje hit „Bilet do raju”! 

Sieć kin Helios zaprasza na filmowe spotkania w kobiecym gronie. Już w najbliższą środę, 5 października fanki Kina Kobiet będą mogły zobaczyć komedię „Bilet do raju” - najnowszy film w reżyserii Ola Parkera w gwiazdorskiej obsadzie!...

Nóż kupił na wycieczce szkolnej. Śledczy wyjaśniają wątki: uszkodzenia ciała nastolatków i napaści na 12-latka i jego brata 

Bronił siebie i brata czy atakował? W sprawie, która poruszyła mieszkańców Polski jest wiele ważnych pytań, na które śledczy szukają odpowiedzi. Sąd będzie wyjaśniał tę sprawę dwutorowo - pod kątem uszkodzenia ciała dwóch osób:...

Lubomia: Trefny "pellet" wyjeżdża z terenu gminy [ZDJĘCIA] 

Toksyczny materiał wyjeżdża z Lubomi. Od 10 września, po tym, jak doszło do jego samozapłonu, trefny pellet znajdował się na terenie gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Gmina komunikowała się z firmą, która wystawiła...

„NIEWIDZIALNA WOJNA” – filmowa biografia Patryka Vegi od piątku na ekranach kin Helios! 

30 września cała prawda wyjdzie na jaw... To nie będzie kolejny dokument, pomnik czy gloryfikacja. Na widzów czeka wypełniona emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego...

Protest stacji kontroli pojazdów. Żądają podniesienia ceny za badania techniczne pojazdów. O ile? 

Tylko w ciągu pierwszego półrocza 2022 roku liczba stacji kontroli pojazdów w całym kraju zmniejszyła się o 152. Przedsiębiorcy liczą rosnące koszty i podejmują trudne decyzje o zamknięciu firm. Wskazują, że z roku na rok pieniądz ma...

Wstrząsające ustalenia prokuratury. Sprawca wypadku podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony  

Dotychczasowe ustalenia śledczych ukazują dramatyczny przebieg wydarzeń 12 września br.. Na ul. Chwałowickiej w Rybniku samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Sprawca zdarzenia, kierowca kii, doznał lekkich obrażeń ciała. Jego żona,...

Piękna, filmowa jesień na ekranach kin Helios! 

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę intrygująco. Na widzów czekają bowiem nowości prosto z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, thriller w gwiazdorskiej obsadzie, propozycje familijne, a także wielki powrót klasyka spod znaku SciFi...

Lubomia otrzymała wyniki analizy składu "pelletu". "Materiał do bezwzględnej utylizacji" 

Materiał o takim składzie w żadnym przypadku nie może służyć jako opał - usłyszał wójt Lubomi od specjalisty z laboratorium, któremu gmina zleciła zbadanie składu chemicznego rzekomego "pelletu". To badanie przeprowadzone niezależnie...

Pływalnia, sauna, a może światło na ulicach? Władze pytają mieszkańców, gdzie szukać oszczędności 

Propozycje oszczędności przedstawione przez urząd dotyczą obszarów sportu i rekracji, a także oświetlenia na ulicach, w parkach oraz iluminacji świątecznych.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki na terenie Krzanowic 

- Masz wpływ na to, jak wygląda świat wokół ciebie, a dzięki tobie może być lepszy! W tym roku działamy po raz drugi na terenie gminy Krzanowice. Nadal poszukujemy wolontariuszy do naszego zespołu, aby móc dotrzeć z pomocą do coraz większej liczby rodzin oraz osób samotnych w naszej gminie - informuje Danuta Adamczyk z krzanowickiego urzędu.

"To zadanie będzie trudne". W Mszanie rusza remont ważnych dróg 

Ciąg komunikacyjny w Mszanie obejmujący trzy ulice będzie gruntownie zmodernizowany. Inwestycja właśnie ruszyła. - Proszę mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość - mówi wójt gminy Mirosław Szymanek.

Ponad pięć milionów złotych do podziału. Jak zagłosować w Budżecie Obywatelskim Rybnika? 

Mieszkańcy Rybnika mogą oddać swój głos na jeden projekt ogólnomiejski oraz jeden projekt lokalny (dzielnicowy). Do głosowania dopuszczono 10 projektów ogólnomiejskich i 41 projektów lokalnych (dzielnicowych).

Dramatyczne skutki zaniedbania. Na kobietę przewrócił się słup. Prokuratura nie ma wątpliwości, kto zawinił  

Życie młodej kobiety w jednej chwili zmieniło się na zawsze. 7 lipca 2021 roku na idącą chodnikiem 22-latkę runął słup, po tym jak jadący ulicą Narutowicza samochód zahaczył o kable telekomunikacyjne. W wyniku poważnych obrażeń, jakie odniosła Maja, lekarze zdecydowali o amputacji nogi. Po nieco ponad roku śledztwa prokuratura...

Raciborski Mak w przebudowie. Zamknięty do 13 października 

McDonald’s Polska zapowiada, że aktualnie przechodząca prace modernizacyjne restauracja tej sieci w Raciborzu otworzy się dla klientów w połowie tego miesiąca.

GDDKiA pokazuje magazyny pełne soli. "Mamy zapasy większe niż kiedykolwiek zużyliśmy" 

75% pojemności magazynowej zapełnione - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dodając, że zgromadzone dotąd zapasy to więcej niż średnie zużycie w ciągu ostatnich 10 lat.

Świece, kartki, biżuteria, ubrania. To wszystko na II edycji mini targów pasji i rękodzieła [ZDJĘCIA, LIVE]  

1 października na wodzisławskim dowrcu PKP odbyła się II edycja mini targów pasji i rękodzieła. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kobiet z pasjami i bez.

Bądź bratem, a nie katem. Akcja "Zerwijmy łańcuchy" na wodzisławskim rynku [ZDJĘCIA, LIVE]  

1 października na wodzisławskim Rynku odbyła się akcja "Zerwijmy łańcuchy" mająca na celu uświadomienie ludzi, że trzymanie psów na łańcuchu przy budzie jest nieludzkie.

"Trenuj z wojskiem" - sobotnie szkolenia dla każdego dorosłego 

Rzut granatem ćwiczebnym, strzelanie na trenażerze, podstawy taktyki wojskowej czy walki w bliskim kontakcie - to tylko przykładowe zajęcia, jakie zaplanowano dla uczestników sobotnich darmowych treningów wojskowych, w których udział mogą wziąć dorośli obywatele kraju.

Wieczorem zabrzmią sygnały. Strażak ze Skierniewic zmarł w czasie akcji gaśniczej 

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przekazała informacje o śmierci 42-letniego strażaka, który odszedł na wieczną służbę w czasie prowadzenia działań ratunkowych. Jednostki OSP i PSP w całym kraju oddają mu hołd sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dziś (1.10.) o godzinie 18:00.

MSWiA: 3 czynniki, które sprawiają, że sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej nam nie zagraża 

Prowadzona na terenie całego kraju dystrybucja tabletek z jodkiem potasu wywołała lawinę pytań o bezpieczeństwo. Powodem działań podjętych przez MSWiA są walki toczone w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Ministerstwo zorganizowało w tej sprawie konferencję.

Czy dzieci dostaną jodek potasu w szkole? MSWiA odpowiedziało w tej sprawie 

W piątek (30.09.) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowano konferencję prasową z udziałem wiceministra Błażeja Pobożego, prezesa Polskiej Agencji Atomistyki dr. Łukasza Młynarkiewicza oraz prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zgliczyńskiego, kierownika Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim i konsultanta...

Jastrzębska kapsuła czasu wróciła na swoje miejsce. Kolejne otwarcie za wiele lat [ZDJĘCIA, LIVE]  

30 września 2022 roku w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju doszło do ponownego osadzenia znalezionej podczas budowy Placu Zdrojowego kapsuły czasu. Ta, wraz z nowym przesłaniem ma zostać otwarta na 100-lecie miasta. 

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi  

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji uczniowie i przedszkolaki ze Słonecznej Krainy w Raciborzu odwiedzili mieszkańców DPSu Dom św. Notburgi przy pl. Jagiełły. Były tańce, słodkie upominki i mnóstwo śmiechu.

50-lecie ZS Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka   

Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka obchodził jubileusz półwiecza działalności. Uroczyste świętowanie odbyło się w Domu Zdrojowym. Był tort, życzenia urodzinowe oraz wielu gości.

Tabletki z jodkiem potasu w szkołach? Jastrzębski magistrat komentuje 

W ostatnich dniach sporo mówi się o tabletkach z jodkiem potasu, które miały trafić do strażaków na wypadek wystąpienia promieniowania radiacyjnego. Niedługo potem zaczęto plotkować o tym, że tabletki wkrótce mają pojawić się w szkołach i być podawane dzieciom. Zapytaliśmy w jastrzębskim magistracie, ile jest w tym prawdy.

Zobacz więcej