Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kwietna łąka z leżakami parkowymi i ławkami pojawi się na osiedlu Chrobrego

Do końca października powinien powstać na osiedlu Chrobrego park kieszonkowy. Praca wre i już widać jej pierwsze efekty.

Kwietna łąka z leżakami parkowymi i ławkami pojawi się na osiedlu Chrobrego
Koszt realizacji projektu to 201 301 zł

28 września wykonawca zamontował 5 szt. pergol, po których będą pięły się kwiaty. Na początku przyszłego miesiąca ruszają działania związane z przygotowaniem gruntu pod utwardzenie podłoża kostką brukową. Wykonane zostaną rabaty pod nasadzenia i zamontowane obrzeża dla kwiatów.

Ławki i leżaki parkowe, które niedługo zostaną zamontowane na terenie parku, zapewnią możliwość odpoczynku wśród zapachu kwiatów. By zachować porządek na kwietnym terenie, zostaną zamontowane kosze na śmieci.

Plan nasadzeń jest bardzo bogaty. Mamy całą listę roślin, które zapełnią park kieszonkowy:

 • Cis pośredni „Hicksii” – 39 szt.
 • Rozplenica japońska „Hameln” – 60 szt.
 • Hortensja bukietowa „Little Lime” – 49 szt.
 • Glicynia chińska „Profilic”- 5 szt.
 • Rutbekia błyskotliwa „Goldsturm” – 74 szt.
 • Śmiałek darniowy – 211 szt.
 • Imperata Red Baron – 108 szt.
 • Perowskia – 44 szt.
 • Hortensja bukietowa „Limelight” – 54 szt.
 • Kocimiętka – 274 szt.
 • Tulipan Darwina Pink Impression – 2685 szt.
 • Tulipan Yellow Flight – 3333 Szt.
 • Czosnek Ozdobny – 536 szt.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisałemsię (93.179. * .248) 03.10.2022 08:25

Te "Ciekawski", a poświęcisz trochę czasu na zaznajomienie się na jakiej zasadzie działają odpowiednie wydziały, czy może jesteś tak leniwy, że nie potrafisz tego uczynić?

Pozdrawiam (nie)ciepło.

~CiekawyDzisiaj (185.244. * .103) 01.10.2022 12:05

A zdążycie przed zimą załatać dziury w drogach ?