Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kolorowy Plac Zwycięstwa. W Kuźni Raciborskiej odbył się II Festiwal Kwiatów [ZDJĘCIA] 

Kwiaty, trawy ozdobne, zioła oraz sadzonki warzyw można było nabyć w sobotę, 14 maja na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej w ramach II Festiwalu Kwiatów. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Zmiana daty koncertu Don Vasyla w Raciborzu! [AKTUALIZACJA] 

Aktualizacja. W przyczyn niezależnych od organizatora koncert zaplanowany na 13 maja o godz. 18.00 zostaje przeniesiony na 28 listopada godz. 18.00.---------------------------Don Vasyl oraz gwiazdy cygańskiej pieśni zagrają koncert w Raciborzu....

Rozmowa będzie kontrolowana [REPORTAŻ] 

Można śmiało powiedzieć, że w Raciborzu jego głos jest równie charakterystyczny i rozpoznawalny jak Jana Suzina czy Tomasza Knapika w Polsce. Usłyszymy go w większości raciborskich instytucji, firm i urzędów. Nikt tak jak on nie zna się...

Sława Ukrajini! Koncert zespołu Luxtorpeda na urodzinach Żor [ZDJĘCIA] 

Występ gwiazdy wieczoru - zespołu Luxtorpeda rozpoczął się od słów "Sława Ukrajini!", co znaczy "Chwała Ukrainie", a jeden z utworów został zadedykowany Ukraińcom, którzy wrócili walczyć za swoją ojczyznę.

„Nie za miłe wiadomości” dla Putina. Koncert Fisz Emade Tworzywo w Wodzisławiu 

Wodzisławski koncert grupy Fisz Emade Tworzywo rozpoczął się manifestem przeciwko wojnie na Ukrainie. Fisz zadedykował swój pierwszy utwór „Nie za miłe wiadomości” z najnowszego albumu „Ballady i Protesty” właśnie Władimirowi Putinowi....

Nowa lokalizacja, ten sam niesamowity klimat. Zobacz, kto zagra na tegorocznej edycji Around The Rock w Czerwionce-Leszczynach 

Organizatorzy Around The Rock właśnie ogłosili headlinerów tegorocznej edycji festiwalu. Co więcej, podali również zupełnie nową lokalizację (i to w bardzo efektowny sposób), na której odbędzie się wydarzenie. Sprawdź co i jak.

Jurek Owsiak: Widzimy się na rynku w Raciborzu [FILM] 

- W dniu finału widzimy się na raciborskim rynku od samego południa. Przewidzianych jest tam sporo atrakcji! - mówi Jurek Owsiak, założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Golec uOrkiestra na zakończenie pierwszego dnia Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W Raciborzu rozpoczął się Śląski Jarmark na Zamku Piastowskim. Jako zwieńczenie pierwszego dnia wydarzenia na scenie wystąpili Golec uOrkiestra. Na klimatycznym dziedzińcu zabrała się masa ludzi chętnych wysłuchania wspaniałych kolęd...

Polecane kosmetyki męskie na prezent 

Wbrew utartym przekonaniom, mężczyźni podobnie jak kobiety lubią o siebie dbać. W związku z tym różnego rodzaju kosmetyki będą doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę lub na urodziny. Jakie kosmetyki męskie na prezent? Doskonałym...

Poezja z Raciborza w prestiżowym czasopiśmie. Marek Rapnicki i Janusz Nowak o porwaniu prawdziwej Europy i zastąpieniu jej podróbką 

"W nawiasie" Janusza Nowaka i "Nieświęta ziemia" Marka Rapnickiego to książki, które są dołączone do aktualnego numeru prestiżowego dwumiesięcznika "Topos". Można je kupić w Empiku. Tylko w Nowinach autorzy mówią, o czym jest ta poezja...

Dobrowolnie do raciborskiego więzienia? Była taka okazja. Co zobaczyli zwiedzający? [ZDJĘCIA]  

Noc Muzeów w Sądzie Rejonowym w Raciborzu odbyła się 20 maja. W ramach tego wydarzenia na zwiedzających otworzył się także raciborski zakład karny przy ul. Eichendorffa. Z zaproszenia mogło skorzystać 50 wcześniej zapisanych osób.

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia świętuje 40-lecie działalności [ZAPOWIEDŹ] 

Barwne stroje, ogrom wiedzy o różnych regionach Polski, folklor krajowy oraz zagraniczny, ludowe pieśni, nierzadko również humor. Już w najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowy koncert Vladislavii.

Zamiast Dnia Mamy Dzień Rodziny, aby tatusiowie nie byli poszkodowani [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Jeżyki to najmłodsza grupa w przedszkolu w Nędzy. Zamiast klasycznego Dnia Matki zorganizowano Dzień Rodziny, aby tatusiowie nie byli poszkodowani.

KTT Spin zdobył III miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu w Żorach 

W ubiegłą niedzielę, 22 maja zaraz po sobotniej Galii Tanecznej Mix w Wodzisławiu Śląskim, formacja dziewczęca Venus z Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentowała się w Festiwalu Tanecznym „Dzieci Dzieciom Bez Barier” w Żorach. Za swoją prezentację otrzymali 3 miejsce. Razem z nimi...

Piknik w Kurorcie - najpiękniejsza impreza w stylu lat 20. i 30. w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ] 

29 maja Park Zdrojowy znów stanie się miejscem zabawy, muzyki i wszechobecnej rozrywki.

W najbliższą sobotę targi końskie i staroci w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDŹ] 

Po Chałupkach, Raciborzu i Krzanowicach przychodzi czas na comiesięczne targi w Pietrowicach Wielkich.

Morze kobiet pobiegło ulicami Jastrzębia-Zdroju. Jastrzębski Bieg Kobiet 2022 na bis!  

Ponad tysiąc pań w niedzielę 22 maja pobiegło w VIII Jastrzębskim Biegu Kobiet 2022. W galerii prezentujemy zdjęcia Macieja Kanika z tego wydarzenia.

Dla matek zaśpiewają na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] 

Na czwartek 26 maja przypada Dzień Mamy. Na Zamku Piastowskim w Raciborzu to święto będzie uczczone dzień wcześniej.

Zostało już tylko kilka dni. Przed nami festiwal Around The Rock 

Już 28 maja odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych festiwali w powiecie rybnickim. Macie już bilety na Around The Rock?

Festynowy zawrót głowy. Sprawdź, co będzie się działo w Jastrzębiu 

Pierwsze dni czerwca to tradycyjnie czas festynów i pikników dla najmłodszych. Bogatą ofertę z tej okazji przygotowały również jastrzębskie osiedla i sołectwa.

Szykuje się międzykulturowe spotkanie na raciborskim Zamku [ZAPOWIEDŹ] 

Powiat Raciborski, Zamek Piastowski w Raciborzu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej oraz Teatr "Senioralne Forte" zapraszają w niedzielę 29 maja do sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu na patriotyczny montaż słowno – muzyczny.

51. Dni Wodzisławia Śląskiego „Lato na Maxxxa" - kiedy koncerty? [ZAPOWIEDŹ] 

Koncerty topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej, bogata oferta warsztatowa, barwne animacje dla najmłodszych – to i wiele więcej atrakcji wpisze się w tegoroczne obchody święta miasta. 51. Dni Wodzisławia Śląskiego zaplanowane są w różnych lokalizacjach miasta i odbędą się 10-12 czerwca.

Dni Raciborza 2022 będą trwały prawie tydzień [PROGRAM] 

Na tegoroczne święto miasta złoży się szereg wydarzeń od 8 do 13 czerwca. Będzie muzycznie, sportowo, a nawet... historycznie. Sami zobaczcie.

Zrób to sam na Dzień Matki. Personalizowana doniczka 

Do Dnia Matki zostało już bardzo mało czasu. Jeżeli wciąż nie znalazłeś pomysłu na preznet, to spieszę z pomocą.

GCK Gorzyce zaprasza na I Święto Pszczoły i Dzień Dziecka  

Gminne Centrum Kulrury w Gorzycach zaprasza na I Święto Pszczoły i Dzień Dziecka, które odbędzie się 29 maja (niedziela) o godzinie 15.00.

Festyn integracyjny dla dzieci z Ukrainy i Polski oraz rodzin goszczących [ZAPOWIEDŹ]  

Sponsorzy, wolontariusze, organizacje Gminy Gorzyce zapraszają na festyn integracyjny dla dzieci z Urainy i Polski oraz rodzin goszczących 28 maja 2022 r. (sobota) w godzinach od 15.00 do 19.00 Teren a basenem Nautica w Gorzycach.

Taneczne show. Pokaz formacji Let's Dance  

Taneczny pokaz formacji Let's Dance! To będzie duża dawka tanecznej energii! Mali tancerze sprawią, że będziemy cieszyć się tańcem razem z nimi.

Zobacz więcej