Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Śmigłowiec LPR wylądował w centrum Raciborza. Co tam się stało? 

Póki co nie udało się ustalić przebiegu zdarzenia, do którego miało dojść przy ul. Gimnazjalnej w Raciborzu (rejon placu Ofki Piastówny).

Samochód spłonął na osiedlu przy Oborze. Dym widać było z daleka 

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie podczas ładowania akumulatora.

Wdarli się na basen i robili sobie zdjęcia. Teraz szuka ich policja 

Raciborska policja poszukuje kobiety i mężczyzny, którzy bezprawnie weszli na teren basenów przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Prostytucja i handel ludźmi w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. Pięć osób na ławie oskarżonych 

Przestępczy proceder rozpoczął się w Tarnowie, ale wkrótce - wobec silnej konkurencji na rynku nielegalnych usług seksualnych - przeniósł się na Śląsk. Stręczyciele wynajmowali prostytutkom mieszkania m.in. w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu.

Komendant Ryszka nie przepuści żadnemu zbirowi. "Dla mnie nie istnieje coś takiego jak wypalenie zawodowe" [WYWIAD NOWIN] 

Marek Ryszka zlikwidował "odwieczne" kradzieże węgla na bocznicy w Nędzy. Na czele policjantów z Kuźni Raciborskiej osiągnął najwyższą wykrywalność przestępstw w całym województwie śląskim. Teraz stanął na czele komendy w Raciborzu...

Pociąg zmiażdżył forda na przejeździe kolejowym w Lekartowie [ZDJĘCIA] 

Po zderzeniu lokomotywa pchała wrak forda jeszcze przez sto metrów. Kierowca samochodu doznał licznych obrażeń.

Zabójstwo w Szymocicach. Podejrzani mężczyźni trafili do aresztu 

31-latek został zamordowany w domu jednorodzinnym w Szymocicach 11 października. Sprawcy wrzucili ciało mężczyzny do Odry.

Nie żyje 85-latka z Nędzy. Rodzina znalazła jej ciało w studni 

Ostatni raz kobietę widziano 25 października po południu. Kilkanaście godzin później rodzina odkryła jej zwłoki w przydomowej studni.

Wypadek śmiertelny w Rudniku. Nie żyje 74-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego 

Kierowca volkswagena z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką.

Pobicie na Balatonie. Nie będzie wnoszenia oskarżenia 

Wracamy do tematu pobicia działacza Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, do którego doszło na terenie wodzisławskiego Balatonu.

Wymijał i wpakował się "na czołówkę" z ciężarówką 

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło 23 maja na ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, niedaleko hotelu Amadeus. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z samochodem ciężarowym.

Przechodził z balkonu na balkon. Spadł z wysokości 3 piętra 

Do niecodziennego zdarzenia doszło nocą, 22 maja na ul. Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Służby zostały poinformowane o tym, że z wysokości 3 piętra z balkonu spadł młody mężczyzna.

Chciał uniknąć kolizji, więc zjechał na drugi pas. Na czołówkę 

20 maja w Czyżowicach na ul. Wodzisławskiej doszło do groźnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wypili i postanowili prowadzić 

23 maja żorscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Wziął towar z półki i wyszedł. Wszystko widział policjant 

Policjant z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, będąc w czasie wolnym w pasażu galerii handlowej w Rybniku zauważył mężczyznę, który zabrał z półki sklepowej zestaw galanterii skórzanej, a następnie wyszedł, nie płacąc za towar.

81-latek potrącił dwie osoby na pasach 

23 maja na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu doszło do potrącenia dwóch osób przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. 38-latka oraz 55-latek został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

Sąd uniewinnił maszynistę, który wcześniej został skazany za potrącenie kobiety w Nędzy 

Maszynista Dariusz Telęga został uwolniony od wszystkich zarzutów związanych z potrąceniem ze skutkiem śmiertelnym 84-letniej kobiety.

Kryminalni z Raciborza rozpracowali sprawę w pięć dni. Efekt? Skradzione mienie odzyskano 

Policjanci szybko wytropili nie tylko złodzieja, ale i pasera.

18-latek z Ostroga trafił do aresztu. Powód? Narkotyki 

Kryminalni ujawnili marihuanę w pokoju 18-latka.

25-letnia notoryczna złodziejka zatrzymana. Żyła z kradzieży 

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 25-latkę, która z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło utrzymania.

Ukradli wiertarki ze sklepu budowlanego. Wpadli chwilę później 

Zastępca komendanta powiatowego wspólnie z zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego zatrzymali sprawców kradzieży wiertarek.

Na urlopie złapał złodzieja 

Przejeżdżając w czasie wolnym od służby, policjant rozpoznał mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem, która miała miejsce na przełomie kwietnia i maja br.

Pożarowy weekend strażaków w Jastrzębiu. Osobówka, kontenery i piwnica  

20 maja około godz. 14.40 jastrzębscy strażacy interweniowali na Al. Piłsudskiego, w pobliżu restauracji McDonald's w związku z pożarem samochodu osobowego. To nie jedyna ogniowa interwencja strażaków w weekend.

15-latek złapał złodzieja 

Na pochwałę zasługuje postawa 15-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który widział jak mężczyzna ze skradzionym towarem ucieka ze sklepu.

20-latek przeszarżował na łuku drogi. Efekt? Dachowanie  

- Sprawca tego zdarzenia to 20-letni mężczyzna. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie nad peugeotem - informuje raciborska policja.

Naczelnik prewencji awansował na zastępcę komendanta policji w Raciborzu 

Dotychczasowy zastępca komendanta kom. Jarosław Gorzawski został odwołany w zeszłym tygodniu. 23 maja obowiązki zastępcy komendanta powierzono podinsp. Mirosławowi Mielańczykowi.

Zobacz więcej