Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Szczątki czterech osób odnaleziono w czasie prac budowlanych w Żorach [AKTUALIZACJA] 

Szczątki prawdopodobnie radzieckich żołnierzy odkryto w czasie prac budowlanych. Na kości natrafiono w Żorach przy ulicy Dworcowej. Okazało się, że w bliskiej odległości znajduje się również amunicja i granat. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Podpalacz grasuje w Lubomi? Seria czterech pożarów w ciągu jednej doby [ZDJĘCIA] 

Drewniana altana całkowicie spłonęła. To już czwarty pożar, do którego doszło w Lubomi w ciągu nieco ponad 24 godzin. Wiele wskazuje na to, że to celowe podpalenia. Trzy z nich miały miejsce przy ul. Asnyka, jeden - przy ul. Szkolnej.

Sceny jak z filmu akcji. Z bronią w ręku napadli na jubilera. Przed policją uciekali na motocyklu, gubiąc po drodze zrabowane złoto [ZDJĘCIA] 

Policjanci zatrzymali w pościgu podejrzanych o napad na jubilera. Oddając strzał, sterroryzowali ekspedientki, po czym zdewastowali sklepowe witryny i ukradli biżuterię. Przechodnie, widząc, co się dzieje, powiadomili policję. Chwilę później...

Kozy na gigancie. Stały przy drodze Pszczyna-Racibórz 

Wybrały się na wycieczkę po okolicy, na szczęście ani zwierzętom, ani kierowcom podróżującym na trasie Pszczyna-Racibórz nic się nie stało. Trzy kozy stały pomiędzy barierkami a ekranami dźwiękochłonnymi, obserwując ruch na drodze.

Nocna akcja strażaków w Pietraszynie. Budynek doszczętnie spłonął, strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu ognia [ZDJĘCIA] [FOTO] 

Potężny pożar strawił budynek i znajdujące się w nim maszyny rolnicze. Strażacy z Raciborza kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Potrzebne były ogromne ilości wody. Straty oszacowano wstępnie na 200 tysięcy złotych.

UWAGA! Kryminalni z Rybnika zatrzymali 35-latka, który próbował zabić kobietę. Do aresztu trafiło również dwóch innych mężczyzn 

Śledczy z rybnickiej komendy zatrzymali 35-latka. Mężczyzna, mający związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika, był poszukiwany po tym, jak w ciagu poprzedniej doby doszło do dramatycznych wydarzeń. Policjanci opublikowali również...

500-letni Dąb Cysters podpalony. Lasy Państwowe: Nie ma na to kulturalnego określenia [ZDJĘCIA] 

"Uratowaliśmy go" - przekazał nam dyżurny raciborskiej straży pożarnej. W sobotni (29.10.) wieczór ktoś podpalił kilkusetletnie drzewo. Na razie nie można dokładnie ocenić skali zniszczeń, wiadomo jednak, że pożar nie zagroził istnieniu...

Śląski patrol: Ścigany pijany kierowca potrącił policjanta. Funkcjonariusz strzelił z broni palnej w koło samochodu 

Sprawdzamy wiadomości przekazane przez śląskich policjantów. Do poważnego zdarzenia doszło w Drogomyślu, potrzebna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei w Sosnowcu doszło do pościgu, w czasie którego jeden z policjantów użył...

Agenci CBŚP w akcji. Kolejne zatrzymania członków gangu w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, FILM] 

Mogli wprowadzić na rynek nawet 100 kg narkotyków. Policjanci CBŚP przeprowadzili w Jastrzębiu-Zdroju kolejną akcję, która doprowadziła do zatrzymania trzech osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przejęto również...

Afera w składzie węgla. Oszustwo na szkodę PGG. Prokuratura: Sprawa jest rozwojowa 

"Materiał dowodowy jest nadal uzupełniany" - mówi Prokurator Rejonowy z Wodzisławia, Marcin Felsztyński w sprawie afery w jednym z wodzisławskich składów węgla. Firma miała bezprawnie przez ponad sześć miesięcy wykorzystywać dane swoich...

30 mln na nagrody dla czterech służb. Ministerstwo apeluje aby funkcjonariusze wycofali raporty o odejściu na emeryturę 

Ministerstwo przeznacza dodatkowe 30 mln zł. na nagrody i chce przytrzymać w służbie doświadczonych funkcjonariuszy. Minister apeluje o wycofanie przez nich raportów o przejściu na emeryturę i zapewnia, że nie będzie konsekwencji służbowych.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej w godzinę zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione pieniądze 

Powiedzenie "znalezione nie kradzione" nie idzie w parze z brakiem odpowiedzialności karnej. Przekona się o tym 59-latek, który przywłaszczył portfel z gotówką. Mężczyzna stanie przed sądem. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to pięć lat więzienia.

Akcja krwiodawstwa w siedzibie rybnickiej straży miejskiej 

Strażnicy zapraszają do udziału w zbiórce krwi, którą zaplanowano na środę, 14 grudnia. Przypominają, że po oddaniu krwi przysługują katualnie dwa dni wolnego od pracy i nauki.

Pijany mieszkaniec powiatu rybnickiego spowodował kolizję w Czernicy 

33-latek kierował oplem. Wyjeżdżając z parkingu zderzył się z kierującą volkswagenem kobietą. Poszkodowana zorientowała się, że sprawca kolizji najprawdopodobniej jest pijany i wezwała policję.

Kryminalni z Raciborza zatrzymali seryjnego złodzieja 

Mężczyzna dokonał szeregu kradzieży w sklepach. Jego łupem padł również portfel z dokumentami. Skradzioną kartą bankomatową płacił za kolejne zakupy.

Wypadek w Wodzisławiu. Mieszkanka Jastrzębia potrąciła 3 nastolatków 

Chłopcy przechodzili przez przejście dla pieszych. W wyniku wypadku doznali obrażeń - jeden z nich trafił do szpitala.

Mężczyzna ze zdjęcia jest podejrzany o kradzież i włamanie w Rybniku. Rozpoznajesz go? 

Osoby, które posiadają informację na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Przychodzi policjant do sklepu, a tam... mężczyzna poszukiwany listem gończym 

Funkcjonariusz przypadkiem natrafił na poszukiwanego mężczyznę. Zadzwonił po kolegów, którzy pełnili służbę. Chwilę później podejrzany mężczyzna był już w drodze do aresztu.

Strażnicy miejscy z Rybnika prowadzą szkolenia dla nauczycieli [ZDJĘCIA] 

Funkcjonariusze rybnickiej Straży Miejskiej wyszli z ofertą skierowaną do pedagogów rybnickich placówek oświatowych. W każdej, która wyrazi zainteresowanie udziałem w szkoleniach, przeprowadzone zostanie bezpłatne szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy.Funkcjonariusze rybnickiej Straży Miejskiej wyszli z ofertą skierowaną do...

Funkcjonariusze Służby Więziennej ćwiczą na wypadek buntu w Zakładzie Karnym w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały ćwiczenia przeprowadzone w raciborskim więzieniu.

Poszło o tysiące działek narkotyków. Bandyci wtargnęli do mieszkania i pobili mężczyznę 

Kryminalni zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o naruszenie miru domowego oraz pobicie 24-letniego mieszkańca Raciborza. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym, grozi im nawet 8-letni pobyt w więzieniu.

Barbórka w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu [ZDJĘCIA]  

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu uczestniczył w uroczystościach "Ratowniczej Barbórki 2022". Młodszy inspektor Damian Radziejowski w imieniu wszystkich bytomskich policjantów złożył kwiaty pod pomnikiem Ku Czci Poległych na Służbie Ratowników Górniczych.

Nie wszyscy mogli się ewakuować z płonącego budynku. Na pomoc ruszyli policjanci 

Wywiadowcy z jastrzębskiej jednostki bez wahania pomogli ewakuować się lokatorom budynku, w którym wybuchł pożar. Mieszkańcy, ze względu na stan zdrowia, nie mogli wyjść o własnych siłach.

"To cud, że nikt nie ucierpiał". Dom po wybuchu gazu jest kompletnie zniszczony. Zauważył to dopiero sołtys [ZDJĘCIA]  

Dom nie nadaje się do zamieszkania. Po tym, jak doszło w nim do wybuchu gazu, front budynku jest wypchnięty, mury spękane, a wewnętrzna ściana zamieniła się w stertę gruzu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, wewnątrz był lokator i jego znajomy. Nie zauważyli jednak skali zniszczeń. We wtorek przed ósmą, dostrzegł je przejeżdżający...

Zaginął Radosław Grabiec z Wodzisławia. Rodzina straciła z nim kontakt  

Ostatni raz był widziany na dworcu autobusowym we Frankfurcie. Miał wrócić do domu, jednak ślad po nim zaginął. Rodzina nie ma kontaktu z mężczyzną, nie wiadomo gdzie jest.

Mieszkanki Jastrzębia uczyły się, jak obronić się przed napastnikiem [ZDJĘCIA]  

W Jastrzębiu-Zdroju kobiety wzięły udział w zajęciach "Samoobrony dla kobiet". Zorganizowano je w ramach kampanii "Biała wstążka".

Zaatakował ratowników medycznych. Grożą mu trzy lata więzienia 

Zwyzywał i zaatakował udzielających mu pomocy ratowników medycznych. Na miejsce wezwano policję, to jednak nie skłoniło mężczyzny do zmiany zachowania, dlatego został obezwładniony i przewieziony do aresztu.

Zobacz więcej