Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

252 wykroczenia na A4 w ciągu jednego dnia. Zobacz zdjęcia z działań "Bezpieczna Autostrada"

Policjanci z trzech województw i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w minionym tygodniu przeprowadzili akcję "Bezpieczna Autostrada". W czasie działań na A4 ujawniono ponad 250 wykroczeń. Jakich przewinień najczęściej dopuszczają się kierowcy?

252 wykroczenia na A4 w ciągu jednego dnia. Zobacz zdjęcia z działań "Bezpieczna Autostrada"
W trakcie działań zostały wykorzystane nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz bezzałogowy statek powietrzny. / fot. Policja

Drogówka z garnizonu małopolskiego, opolskiego i śląskiego wraz z funkcjonariuszami ITD, w trakcie skoordynowanych działań zwracali uwagę na kierujących poruszających się z nadmierną prędkością, niestosujących się do zakazu wyprzedzania i łamiących pozostałe przepisy ruchu drogowego.

Na najdłuższej w kraju autostradzie, kontrole przeprowadzali policjanci m.in. z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz komend z Bytomia, Gliwic, Katowic i Zabrza. Zaproszenie do działań przyjęli także funkcjonariusze ITD oraz mundurowi ruchu drogowego z województwa małopolskiego i opolskiego, przez które również przebiega autostrada A4 - przekazuje Śląska Policja.

Podczas trwania akcji mundurowi ujawnili łącznie 252 wykroczenia. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń było przekraczanie dozwolonej prędkości (105 przypadków) i niezachowanie należytej odległości między pojazdami (51 przypadków).

Policjanci przy pomocy drona kontrolowali także przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania, do którego nie zastosowało się aż 46 kierujących. Ujawniono również 17 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni i 15 dotyczących korzystania podczas jazdy z telefonu.

W trakcie działań zostały wykorzystane nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz bezzałogowy statek powietrzny.

Zdjęcia w galerii: Policja

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 05.10.2022 21:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Łokurde - czynny policjant w służbie to patola? w pewnym sensie mogę się zgodzić, ale ocenę sytuacji pewnie mamy inną.

~Łokurde (87.101. * .96) 04.10.2022 12:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mhl666- sierżant bagieta... co ty oglądasz jaka patola...

mhl999 03.10.2022 20:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Kmonot (5.184. * .132)
wychodzę z założenia, że manewr wykonany bezpiecznie, nawet jeśli kwalifikuje się do wykroczenia nie powinien nim być. co do przekraczania prędkości to poszukaj sobie sierżanta bagietę i jego kanał na YT na 40 jedzie 60 ;-) czym innym jest złapanie kierowcę na gorącym uczynku a czym innym są urządzane łapanki na kierowców. używanie do tego dronów podchodzi pod totalitaryzm w tym kraju. oczywiście ktoś taki jak ty nie będzie w stanie tego zrozumieć.

~Kibel (87.101. * .96) 03.10.2022 14:53
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

#kmonot- zaszczekaj jeszcze

~Kmonot (5.184. * .132) 03.10.2022 08:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

mhl999
Kierowców którzy łamią przepisy, ktoś ich do tego zmusza?.
A dziennikarzom proponuję spojrzeć na wodzisławskie drogi, tu w terenie zabudowanym jeżdżą jak na autostradzie, na dodatek bez tłumików!

mhl999 02.10.2022 23:06
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

kolejne łojenie kierowców