Racibórz
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Młodzieżowa Szkoła Tenisa w Raciborzu obchodzi 30 -lecie. Trwają też zapisy na nowy sezon!  

W 2022 r. trener Mieczysław Swadźba – założyciel Młodzieżowej Szkoły Tenisa w Raciborzu planuje organizację dwóch turniejów tenisowych tzn. Mistrzostw Raciborza dziewcząt i chłopców do 14 lat oraz o Puchar Prezydenta Raciborza. W maju Szkoła organizuje również nabór dzieci (od 7 lat) i młodzieży do grupy początkującej i zaawansowanej....

Tekst sponsorowany

Henkel Polska kontynuuje program społeczno-edukacyjny Świat Młodych Badaczy 

W warsztatach Świata Młodych Badaczy, które odbyły się w Raciborzu w dniach 9-20 maja br., uczestniczyło ponad 430 dzieci z 23 klas z 13 szkół podstawowych. Ten społeczno-edukacyjny program, który powstał z inicjatywy firmy Henkel i realizowany jest we współpracy z firmą LeoLAB, ma na celu rozbudzenie w uczniach zainteresowania zajęciami...

Materiał zewnętrzny

“Klniemy i jedziemy”. Radni szukają sposobu jak rozładować korek przy Auchan 

Temat podnieśli na posiedzeniu komisji budżetowej radni Irena Białuska i Piotr Klima. Ten drugi wprost zasugerował telefon do MON-u z zapytaniem o most pontonowy. Nie wierzy, że remont drogi wojewódzkiej skończy się zgodnie z planem, czyli w czerwcu. Klima ocenia, że przez 2-3 miesiące będą tam wciąż drogowcy.

Dobrowolnie do raciborskiego więzienia? Była taka okazja. Co zobaczyli zwiedzający? [ZDJĘCIA]  

Noc Muzeów w Sądzie Rejonowym w Raciborzu odbyła się 20 maja. W ramach tego wydarzenia na zwiedzających otworzył się także raciborski zakład karny przy ul. Eichendorffa. Z zaproszenia mogło skorzystać 50 wcześniej zapisanych osób.

Zamiast Dnia Mamy Dzień Rodziny, aby tatusiowie nie byli poszkodowani [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Jeżyki to najmłodsza grupa w przedszkolu w Nędzy. Zamiast klasycznego Dnia Matki zorganizowano Dzień Rodziny, aby tatusiowie nie byli poszkodowani.

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce i regionie Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Jastrzębie, Żory. Sprawdź najnowsze dane (24.05.2022) 

Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce i powiatach: raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.

Solidny zawód to przyszłość  

Poznaj atuty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu.

Budowlanka – Gastronomik CENTRUM Twoich pasji 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to szkoła z prawie 80–letnią tradycją kształcenia w zawodach dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zabytkowe budynki mieszczą w sobie nowoczesną szkołę, w której uczniowie stają się profesjonalistami.http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/

Sąd uniewinnił maszynistę, który wcześniej został skazany za potrącenie kobiety w Nędzy 

Maszynista Dariusz Telęga został uwolniony od wszystkich zarzutów związanych z potrąceniem ze skutkiem śmiertelnym 84-letniej kobiety.

Ekonomik - Klucz do sukcesu  

Co dziś trzeba wiedzieć o świecie, żeby sobie dobrze radzić? To proste! Liczy się wiedza praktyczna, jak chociażby: na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu, jak samodzielnie rozliczyć swój PIT, jak się zaprezentować na rozmowie o pracę lub założyć własną firmę? Gdzie się tego można nauczyć? Tylko w Ekonomiku. Wybór tej szkoły...

W najbliższą sobotę targi końskie i staroci w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDŹ] 

Po Chałupkach, Raciborzu i Krzanowicach przychodzi czas na comiesięczne targi w Pietrowicach Wielkich.

Kryminalni z Raciborza rozpracowali sprawę w pięć dni. Efekt? Skradzione mienie odzyskano 

Policjanci szybko wytropili nie tylko złodzieja, ale i pasera.

SP w Nędzy wygrała finał rejonowy piłki nożnej chłopców 

W poniedziałek 23 maja na boisku orlik w Krzanowicach został rozegrany finał rejonowy piłki nożnej chłopców, rocznik 2009 i młodsi.

Morze kobiet pobiegło ulicami Jastrzębia-Zdroju. Jastrzębski Bieg Kobiet 2022 na bis!  

Ponad tysiąc pań w niedzielę 22 maja pobiegło w VIII Jastrzębskim Biegu Kobiet 2022. W galerii prezentujemy zdjęcia Macieja Kanika z tego wydarzenia.

Dla matek zaśpiewają na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] 

Na czwartek 26 maja przypada Dzień Mamy. Na Zamku Piastowskim w Raciborzu to święto będzie uczczone dzień wcześniej.

18-latek z Ostroga trafił do aresztu. Powód? Narkotyki 

Kryminalni ujawnili marihuanę w pokoju 18-latka.

Miliony na ochronę zagrożonych gatunków 

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” otrzyma ponad 7 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ochronę 9 zagrożonych gatunków nietoperzy.

Zobacz więcej