Racibórz
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Dwudniowe święto tańca w Raciborzu. Zobaczcie zdjęcia z Gali SKAZY w RCK  

Tegoroczna gala zespołu SKAZA była utrzymana w klimacie hip-hopu. Na scenie zaprezentowały się grupy, duety oraz soliści.

Sezon motocyklowy zakończony. Zobaczcie, co działo się w Turzu [ZDJĘCIA]  

W pierwszą sobotę października motocykliści zjechali do Turza (gm. Kuźnia Raciborska), aby wziąć udział w dorocznym zakończeniu sezonu.

ZUS wypłaci jednorazowe świadczenia w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Dla kogo wsparcie? 

Płatnicy składek z określonych branż, którzy odnotowali niższe o co najmniej 50 proc. przychody w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze, mogą wystąpić o jednorazowe świadczenie pieniężne. W województwie śląskim dotyczy to firm działających na terenie powiatu wodzisławskiego i raciborskiego. Świadczenie wyniesie 3010 zł za...

W sobotę festiwal pieśni Juliusza Rogera [ZAPOWIEDŹ] 

W sobotę 8 października w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się IX Środowiskowy Festiwal Pieśni Juliusza Rogera, początek: 16.00.

Zbiórka dla rodziny zmarłego strażaka. Związek OSP prosi o pomoc 

Podczas akcji ratowniczej na autostradzie A4, w dniu 26 września zginął 38-letni druh OSP Balice (woj. małopolskie). Związek OSP RP prosi o pomoc dla rodziny zmarłego.

Bez pasji Chrobaków nie byłoby w Raciborzu mocnych szachów   

Trzecia edycja memoriału Alfreda Chrobaka zgromadziła 1 października w PCS-ie około 100 szachistów. Gospodarzem był klub Silesia, który właśnie awansował do elity krajowej. Liczono na sukces arcymistrza Marcina Krzyżanowskiego.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Jesienna aura jest łaskawa dla piłkarzy i pozwala w niezłych warunkach rozgrywać kolejne mecze. Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze sporo czasu, więc warto pasjonować się rywalizacją o ligowe punkty, bo każdy weekend przynosi dużo ciekawych rezultatów. Zapraszamy do lektury.

Raciborski Mak w przebudowie. Zamknięty do 13 października 

McDonald’s Polska zapowiada, że aktualnie przechodząca prace modernizacyjne restauracja tej sieci w Raciborzu otworzy się dla klientów w połowie tego miesiąca.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Zmagania drużyn młodzieżowych są integralną częścią wszystkich rozgrywek piłkarskich, a każdy mecz doskonałą okazją do sprawdzenia swojego potencjału na tle innych rywali. Wyniki ostatnich spotkań potwierdzają, że rywalizacja w kilku grupach jest bardzo ciekawa. Zapraszamy do lektury.

Hołd dla przyjaźni powiatów. ”Wiele nas łączy, niewiele dzieli”   

Powiat Raciborski i niemiecki Powiat Elbę-Elster świętowały na Zamku Piastowskim dziesięciolecie partnerstwa. 30 września spotkało się tam więcej delegacji samorządowych- również z Powiatu Markischer oraz Powiatu Nakielskiego. Podpisano deklarację kontynuacji polsko-niemieckiej współpracy.

JP Telebim RLPS: aciborska Liga Piłki Siatkowej wystartowała z nowym sezonem [ZDJĘCIA]  

Za nami pierwsza kolejka 26. sezonu Zoo-Mar JP Telebim Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Do Ligi Mężczyzn zgłosiło się siedem drużyn: Enter, Lunatycy, Nowiny, Omerta, Agrotim, Progress, Złotnik. Z kolei do Ligi Kobiet zgłosiło się pięć zespołów: PV Volley Seniorki I, PV Volley Seniorki II, PV Volley Juniorki, TKKF Jastrząb oraz drużyna SRC Team.

Hulajnogi elektryczne, ale dyskusja jak w czasach lampy naftowej 

Zanim zacząłem się dziwić niektórym wypowiedziom radnych, w osłupienie wprawił mnie miejski urzędnik - pisze Bożydar Nosacz o tym, co wydarzyło się niedawno na forum raciborskiego samorządu.

Zapomniane porcelanowe piękno. Czy ktoś jeszcze pamięta o tych lalkach? [ZDJĘCIA]  

Jskieś 20 lat temu porcelanowe laleczki, bardzo bogato zdobione były marzeniem każdej małej dziewczynki. Dziś po tym szale zostało wspomnienie, a o lalkach pamiętają już chyba tylko kolekcjonerzy. 

252 wykroczenia na A4 w ciągu jednego dnia. Zobacz zdjęcia z działań "Bezpieczna Autostrada"  

Policjanci z trzech województw i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w minionym tygodniu przeprowadzili akcję "Bezpieczna Autostrada". W czasie działań na A4 ujawniono ponad 250 wykroczeń. Jakich przewinień najczęściej dopuszczają się kierowcy?

GDDKiA pokazuje magazyny pełne soli. "Mamy zapasy większe niż kiedykolwiek zużyliśmy" 

75% pojemności magazynowej zapełnione - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dodając, że zgromadzone dotąd zapasy to więcej niż średnie zużycie w ciągu ostatnich 10 lat.

Opuszczeni niedostrzeżeni – czyli o pozostawieniu nastolatków 

U trudnym okresie dorastania i budowania psychiki, radzenia sobie z przeciwstawnymi emocjami oraz wielkiej roli rodziców pisze dla nas Karol Ostrowski, psychologi  psychoterapeuta.

SKAZA podsumowała kolejny rok artystyczny w hip-hopowym stylu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

Zespół Taneczny SKAZA świętuje kolejny owocny rok artystycznej działalności. XI Gala Skazy została zorganizowana w klimacie subkultury hip-hop. Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury spektakularnie zaprezentowały się grupy taneczne, wyjątkowi soliści oraz duety.

Zobacz więcej