Wodzisław
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Śląscy starostwie rozmawiali o finansowaniu szpitali ze środków publicznych 

Jak uzdrowić opiekę zdrowotną? Jaką rolę mogą w tej dziedzinie odegrać samorządy? Jaka przyszłość czeka śląskie szpitale powiatowe? Nad tym wszystkim dyskutowano kilka dni temu w Wodzisławiu Śl.

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia świętuje 40-lecie działalności [ZAPOWIEDŹ] 

Barwne stroje, ogrom wiedzy o różnych regionach Polski, folklor krajowy oraz zagraniczny, ludowe pieśni, nierzadko również humor. Już w najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowy koncert Vladislavii.

Żelazny Szlak Rowerowy do remontu. Ruszyły prace 

W związku z niesłabnącą popularnością Żelaznego Szlaku Rowerowego jego nawierzchnia podlega zużyciu. Stąd konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych.

Pobicie na Balatonie. Nie będzie wnoszenia oskarżenia 

Wracamy do tematu pobicia działacza Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, do którego doszło na terenie wodzisławskiego Balatonu.

Wymijał i wpakował się "na czołówkę" z ciężarówką 

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło 23 maja na ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim, niedaleko hotelu Amadeus. Samochód osobowy zderzył się tam czołowo z samochodem ciężarowym.

Przechodził z balkonu na balkon. Spadł z wysokości 3 piętra 

Do niecodziennego zdarzenia doszło nocą, 22 maja na ul. Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Służby zostały poinformowane o tym, że z wysokości 3 piętra z balkonu spadł młody mężczyzna.

Chciał uniknąć kolizji, więc zjechał na drugi pas. Na czołówkę 

20 maja w Czyżowicach na ul. Wodzisławskiej doszło do groźnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Siatkarze z Radlina bardzo dobrze rozpoczęli sezon plażowy 

W miniony weekend wystartowały rozgrywki siatkówki plażowej. W sobotę młodzicy rozegrali turniej półfinałowy w Skoczowie.

Wodzisław nominowany w trzech kategoriach do Kryształów PR-u 

W tym roku w konkursie Kryształy PR-u nasze miasto uzyskało nominacje w aż 3 kategoriach! Kto zdobędzie Grand Prix? Dowiemy się już 26 maja br., podczas gali w ramach konferencji PR w Samorządzie i Administracji w Wałbrzychu.

KTT Spin zdobył III miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu w Żorach 

W ubiegłą niedzielę, 22 maja zaraz po sobotniej Galii Tanecznej Mix w Wodzisławiu Śląskim, formacja dziewczęca Venus z Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentowała się w Festiwalu Tanecznym „Dzieci Dzieciom Bez Barier” w Żorach. Za swoją prezentację otrzymali 3 miejsce. Razem z nimi...

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce i regionie Racibórz, Wodzisław, Rybnik, Jastrzębie, Żory. Sprawdź najnowsze dane (24.05.2022) 

Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce i powiatach: raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.

Sąsiedzi stawiają na ekologię 

Na budynkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku w 2022 roku uruchomiono sześć instalacji fotowoltaicznych.

Ochotnicy mogą liczyć na Fundusz 

Aż 48 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego otrzymało promesy na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Łączna kwota dofinansowania zakupu 10 ciężkich, 30 średnich i 8 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to prawie 38 mln złotych.

Miliony złotych trafią do działkowców 

Rodzinne ogrody działkowe (ROD) otrzymają wsparcie unijne na zwiększanie terenów zieleni oraz działania ekologiczne ograniczające hałas i zanieczyszczenie powietrza oraz chroniące zwierzęta.

Bożydar Nosacz: O strażakach głośno, o pielęgniarkach cicho 

Politycy uwielbiają spotkania i fotki ze strażakami. Inaczej jest z pielęgniarkami. Dlaczego? 

Nowiny Wodzisławskie o sporze w kwestii remontu Głożyńskiej 

Po raz kolejny mieszkańcy ul. Głożyńskiej spotkali się z władzami miasta Radlina oraz przedstawicielami powiatu w sprawie kontrowersyjnego projektu remontu ul. Głożyńskiej. Tym razem jednak było znacznie spokojniej, a wszyscy zgodzili się, że spotkania trzeba kontynuować indywidualnie. Czy to koniec wojny głożyńsko-głożyńskiej?

Ukradli wiertarki ze sklepu budowlanego. Wpadli chwilę później 

Zastępca komendanta powiatowego wspólnie z zastępcą naczelnika wydziału kryminalnego zatrzymali sprawców kradzieży wiertarek.

Zobacz więcej