Wodzisław
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Angielski dla najmłodszych metodą Teddy Eddie teraz także w Rydułtowach! 

Pierwsze i jedyne w Rydułtowach, akredytowane centrum znanej i lubianej metody Teddy Eddie jest już otwarte.

Tekst sponsorowany

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

GKS Naprzód 23 Rydułtowy wygrywa w pierwszej rundzie Pucharu Polski, gromiąc rywali z Gaszowic [ZDJĘCIA]  

W pierwszej rundzie Pucharu Polski podokręgu Rybnik Naprzód Rydułtowy rozgromił rywali zza miedzy, grających od tego sezonu w lidze okręgowej 5:1. Mecz został rozegrany przy ul. Bema w Rydułtowach.  

Piłkarska środa – sprawdź wyniki z 17.08.2022 

W środku bieżącego tygodnia rozegrano kolejną serię spotkań III ligi oraz I rundę Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Początek sezonu rządzi się swoimi prawami, gdyż sporo drużyn z racji trwających wciąż wakacji nie dysponuje jeszcze pełnymi składami. Zapraszamy do lektury.

Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]  

Lato w pełni, pogoda dopisuje, lecz pomysły... no cóż, nie zawsze są. Dlatego też wychodzimy z propozycją 5 wycieczek rowerowych, z leśnym akcentem. 

"Polski Czarnobyl na Odrze" - Polski Związek Wędkarski wskazuje, kto jest odpowiedzialny za to, co się dzieje 

"Będziemy domagać się odszkodowań za katastrofę ekologiczną" - pisze Polski Związek Wędkarski w wydanym oświadczeniu, w którym jednocześnie wskazuje winnych dramatycznej sytuacji, w wyniku której z Odry wyłowiono już ok. 100 ton śniętych ryb.

Oszustwo na czternastą emeryturę. ZUS ostrzega seniorów 

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. ZUS przypomina: świadczenie jest wypłacane z urzędu, nie trzeba składać żadnych wniosków.

Silni, ambitni, wysportowani. To oni tworzą pierwszą drużynę Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]  

- Mamy praktycznie cały nowy zespół - przyznaje trener Odry Wodzisław Jacek Trzeciak. Kto go tworzy? Prezentujemy skład pierwszej drużyny Odry. 

Spaliło się piętro domu. Mężczyzna trafił do szpitala 

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który objął piętro domu przy ul. Turskiej w Krostoszowicach, w gminie Godów. Straty oszacowano na ok. 100 tysięcy złotych.

Plenerowe kino letnie na Trzech Wzgórzach. Wiadomo już, jakie filmy będą wyświetlone [ZAPOWIEDŹ] 

Zakończyło się głosowanie na filmy, które mają zostać wyświetlone podczas plenerowego kina letniego w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza.

Nie kupiłeś węgla z PGG? Możesz kupić z JSW - spółka ruszyła ze sprzedażą 

Zarząd JSW podjął decyzję o uruchomieniu produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu Orzech. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od 16 sierpnia jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych. Cena za tonę brutto to ok. 1208 zł. 

Rafako, JSW Koks. Kotły Elektrociepłowni Radlin przeszły próbę ciśnieniową 

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona przez RAFAKO S.A. próba ciśnieniowa kotłów dla nowobudowanej elektrociepłowni JSW KOKS S.A. w Koksowni Radlin. Próba ciśnieniowa to jeden z najważniejszych etapów realizacji inwestycji, potwierdzający wysoką jakość wykonanych prac montażowych.

Budowa CPK. Geodeci i geologowie mogą pojawić się na terenie powiatu wodzisławskiego 

Geodeci i geologowie mogą pojawią się na terenie powiatu wodzisławskiego by prowadzić badania terenowe związane z budową linii szybkiej kolei nr 170 Katowice – granica państwa – Ostrawa.

Biedronka w tarapatach. UOKiK: Akcja była uciążliwa i nieopłacalna 

Sieci dyskontów Biedronka grozi kara finansowa do 10% obrotu, przekazuje UOKiK. Prezes urzędu, Tomasz Chróstny, stawia zarzuty właścicielowi - Jeronimo Martins Polska za wprowadzanie konsumentów w błąd w zakresie zasad skorzystania z promocji. Regulamin był bardziej skomplikowany i w rezultacie promocja wcale nie była dla klientów opłacalna.

Strażacy kontrolują stan Odry w regionie. Minister Moskwa przekazuje informacje ws. przebadanych próbek 

Codziennie dwukrotnie przeprowadzane są kontrole nad Odrą w powiatach wodzisławskim i raciborskim. Strażacy naocznie sprawdzają, jaki jest stan rzeki i czy nie pojawiają się w niej przypadki śnięcia ryb.

Uwięziona sarna uratowana przez wodzisławskich strażaków 

15 sierpnia do powiatowego stanowiska kierowania w wodzisławskiej komendzie wpłynęła informacja o sarnie, która wpadła do wykopu przy ul. Leśnej w Gorzyczkach.

Liturgiczna inauguracja festiwalu Fide et Amore w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]  

W piątkowy wieczór mszą świętą sprawowaną przez księdza proboszcza Wiesława Hudka zainaugurowano festiwal Fide et Amore. 

Zobacz więcej